Нові переговори щодо ПРО

Російська Федерація та Сполучені Штати Америки проведуть ще декілька раундів переговорів щодо розміщення американської системи ПРО в Європі.

Сергій Лавров
УНІАН
Сергій Лавров говорить про нові переговори Росії та США щодо ПРО.
Росія та США проведуть ще як мінімум два-три раунди консультацій з питань протиракетної оборони (ПРО) до підготовки доповіді президентам країн у жовтні.

Про це повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на нараді президента Росії з членами уряду. Від Росії у переговорах братимуть участь представники МЗС та Міністерства оборони країни.

"Заплановано ще не менше пари-трійки таких контактів перед тим, як підсумки консультацій будуть представлені на зустрічі міністрів оборони і міністрів закордонних справ двох країн", - повідомив Лавров. 

"Така зустріч намічається на початку жовтня. Потім буде підготовано доповідь президентам двох країн", - відзначив міністр.
 
Лавров наголосив, що делегація Росії керуватиметься директивами, схваленими на підставі ініціатив глави держави в Кенебанкпорті. 

"Директиви конкретизують і розгортають у деталях ці пропозиції. Вони припускають передачу американській стороні проектів відповідних документів", - уточнив Лавров. 

"Ми підготувалися, на наш погляд, непогано, і розраховуватимемо, що результати будуть обнадійливі - принаймні у тому, що торкається продовження наших контактів і прояснення позицій", - сказав міністр. 

При цьому він звернув увагу на те, що в конгресі США є прагнення зробити створення національної ПРО державною політикою, одночасно там висловлюються сумніви з приводу виправданості витрат на ті схеми, які дотепер просував Вашингтон. 

ПРО
Архів
США планують розмістити систему ПРО в Чехії та Польщі.
"Тому розраховуємо, що ці консультації, як і обговорення цієї проблематики в Раді РОСІЯ-НАТО, що відбулося, - там, до речі, виявили істотну зацікавленість до наших пропозицій і готовність їх далі обговорювати - все це дозволить вивести на досягнення домовленостей, які йшли б в руки наших підходів", - сказав міністр.

Російсько-американські консультації з питань ПРО починаються в понеділок у Вашингтоні. За дорученням президентів двох країн делегації обміняються думками щодо можливостей знайти шляхи розв'язання проблеми ПРО. 

Буш і Путін
Lenta.ru
Росія розцінює американську ПРО в Європі як загрозу власній безпеці.
Нагадаємо, що Сполучені Штати мають намір розмістити радари ПРО в Чехії та Польщі, мотивуючи це ядерною загрозою з боку Ірану. 

Москва, натомість, вважає аргументи США непереконливими та розцінює розміщення ПРО поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: