Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Викладачка" агента ГРУ Петрова вийшла на зв'язок і розповіла РосЗМІ про свого екс-студента

Повідомляється, що Петров ніби займається продажем спортивного харчування російським високопоставленим чиновникам.

Росіянин Олександр Петров, якого Велика Британія вважає одним з підозрюваних у справі про отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері, продає спортивне харчування високопоставленим чиновникам. Про це "Комсомольській правді" розповіла жінка, яка, за її словами, викладала Петрову англійську під час його навчання в університеті.

Співрозмовниця повідомила, що Петров займається продажем продуктів здорового харчування. "Ніякий він не отруйник. Він Саша Петров - людина, наближена до еліти. Там в цих колах і продавав це своє харчування", - заявила вона. Жінка зазначила, що це спортивне харчування дорого коштує: "Одна банка під 100 євро, а для курсу треба кілька десятків". Вона також пояснила, що здоровий спосіб життя зараз "дуже модний серед високопоставлених людей".

За її словами, в британське місто Солсбері Петров разом з іншим підозрюваним Русланом Бошировим поїхали через заходи "щось на зразок семінару для тих, хто займається поширенням цього харчування".

"У Солсбері є відома хімлабораторія Портон-Даун - військовий технопарк. Але вони там займаються зокрема і розробкою спортивного харчування - там же теж застосовується хімія. В Англії, де ніхто ніколи не лізе у чужі справи, дуже зручно збиратися. А тип спортивного харчування, яким займається Сашко, - він в деяких країнах заборонений. Ось тому він і не став його називати в інтерв'ю", - зазначила жінка.

Крім того, співрозмовниця видання зауважила, що Петров був з хорошої сім'ї, навчався на юридичному факультеті, "мріяв бути слідчим" і пишався, що його і брата нагородили за порятунок людей. Тоді ж він почав вивчати англійську і приходив до неї займатися після навчання.

Жінка не стала називати своє ім'я, але повідомила, що вже давно переїхала з Росії до Німеччини. Вона також відмовилася повідомити, в якому університеті навчався Петров, як і будь-які інші дані про його життя. "Інакше ви відразу знайдете всю інформацію про Сашка. А раптом його життя зараз в небезпеці?", - додала вона.

"Комсомольска правда" зазначає, що названий жінкою бренд спортивного харчування дійсно існує. Його виробляють у Франції або Великій Британії, у США відмовились сертифікувати, а у Росії офіційно не продають та практично неможливо дістати. У той же час у заблокованій соцмережі LinkedIn вдалось виявити акаунт чоловіка з прізвищем Petrow, який займається цим харчуванням, пише видання.

На сторінці зазначається, що чоловік працює з цим брендом з грудня 2016 року. Зокрема, протягом своєї кар'єри Петров займався маркетингом, налагодженням комунікації між підприємствами та їхніми клієнтами, рекламою, роботою з персоналом і моніторингом якості. Нині він займається розвитком мережі Natural Mojo у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Італії та Польщі.

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії 5 вересня оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Солсбері - ними виявились Олександр Петров і Руслан Боширов.

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися".

ВідеоБританія розшукує двох спільників Петрова і Боширова, які допомагали в отруєнні Скрипалів

Це медик та співробітник посольства. Ці двоє могли прибути у Солсбері разом із головними підозрюваними. Один із них - лікар, який мав простежити, щоб самі зловмисники не постраждали від дії "Новачка". А четвертий спільник - працівник посольства, мав подбати про усі необхідні документи. 

Британія розшукує двох спільників Петрова і Боширова, які допомагали в отруєнні Скрипалів

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалось, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУшників із Солсбері й "український слід". Вони ідентифікували справжнє ім’я одного з них – Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Окрім цього, він воював в Україні, за що отримав звання героя Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції