Нові подробиці отруєння Литвиненка

Офіціант Норберто Андраде в інтерв'ю газеті Sunday Telegraph розповів нові подробиці отруєння Олександра Литвиненка.

Андрій Луговий
Архів
Головним підозрюваним у справі Литвиненка залишається Андрій Луговий.

Офіціант бару лондонського готелю Millennium Hotel, який обслуговував Олександра Литвиненка під час його зустрічі з Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном, розповів газеті The Sunday Telegraph, що його увагу привернув незвичайний колір чаю, який пив у той день Литвиненко.

За словами 67-річного офіціанта й бармена Норберто Андраде (Norberto Andrade), прибираючи зі столу, за яким сиділи Литвиненко та Луговий, він заглянув у заварний чайник, з якого Литвиненко наливав до своєї чашки зелений чай. Андраде помітив, що речовина в чайнику має "кумедний колір".

"Коли я виплеснув залишки чаю до раковини, чайні листи були жовтішими, ніж зазвичай. До того ж, вони були густішими та здавалися в'язкими", - згадує офіціант. "Я дістав залишки чаю з раковини і викинув у смітник. Мені пощастило, що я після цього не сунув собі пальці до рота або не почухав ока - я теж міг би заразитися", - сказав Андраде. 

Олександр Литвиненко
Lenta.ru
У справі про вбивство Литвиненка з'явився новий свідок.

Офіціант пригадав також, що, коли він приносив напої до столика Литвиненка, від нього загородили стіл, так що він не міг бачити, що там відбувається. "Коли я подавав джин з тоніком, від мене загородили стіл. Здавалося, що це було зроблено цілком навмисно. Мені навіть було важко поставити напої на стіл", - пригадав Андраде. 

"Це був єдиний момент, коли вся ситуація виглядала недружньою, і щось відбулося саме в цей момент. Я думаю, що полоній розпиляли в чайник із зеленим чаєм, - поділився своїми міркуваннями офіціант. - Сліди зараження були знайдені на картинці, розташованій над тим місцем, де сидів Литвиненко, а також всюди на столі, на стільці й на підлозі, тому, мабуть, отруту розпилювали".

Готель "Мілленіум"
Lenta.ru
Литвиненка отруїли в готелі Мілленіум.

Як стверджує британська газета, Норберто Андраде є першим свідком зустрічі Литвиненка з Луговим і Ковтуном, який публічно розповів про те, що бачив. За версією британського слідства, яке раніше допитало Андраде, Литвиненко був отруєний в той самий день, 1 листопада 2006 року.

Британські слідчі вважають головним підозрюваним в здійсненні вбивства Андрія Лугового та вимагають видати його для того, щоб судити на території Великобританії. 

Генпрокуратура Росії вже відповіла на цю вимогу відмовою, пославшися на російську конституцію, яка не дозволяє видавати громадян РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: