Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові правила відпусток у ЄС: два місяці чоловікам при народженні дитини, п’ять днів для догляду за хворими

Нові правила відпусток у ЄС: два місяці чоловікам при народженні дитини, п’ять днів для догляду за хворими

На адаптацію національних законодавств країн-членів виділено три роки.

Через три роки всі країни Європейського союзу мають застосувати нові правила надання відпусток працівникам. Відповідне рішення ухвалив 4 квітня Європарламент, повідомляє dw.com.

Новим законом передбачено право кожного члена родини, незалежно від статі, на 10-денну відпустку при народженні дитини та 2-місячну відпустку з догляду за дитиною. За це проголосували 490 депутатів, 82 були проти, ще 48 утрималися.

Відео Чоловікам у зв'язку з народженням дитини надаватимуть оплачувану відпустку

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, згідно з яким, чоловікам у зв'язку з народженням дитини надаватиметься 10-денна оплачувана відпустка. Як народні депутати хочуть зробити батьків відповідальнішими – далі у сюжеті.  

Чоловікам у зв'язку з народженням дитини надаватимуть оплачувану відпустку

Новації пояснюються потребою покращити можливості батьків для поєднання сімейного та трудового життя, підвищити шанси жінок на ринку праці, а також зміцнити роль татусів у вихованні дітей. Однак передбачається, що один із батьків зможе "передавати" іншому своє законне право на два місяці відпустки. Країнам ЄС надано три роки на унормування національних законодавств згідно з новими вимогами.

Також законодавці ЄС гарантували працівникам п'ять днів додаткової відпустки на рік для догляду за хворим членом сім'ї. Такі відпустки надаватимуть у разі спільного проживання працівника і його хворого родича в одному помешканні.

Фотогалерея Засмаглі, відпочилі й на низькому старті. Як нардепи провели свій перший робочий день після відпустки (15 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції