Нові сліди полонію-210 у Лондоні

Одним з лондонських закладів, в яких після загибелі Олександра Литвиненко були знайдені сліди полонія-210, виявився стрип-клуб Hey Jo.

Одним з лондонських закладів, в яких після загибелі Олександра Литвиненко були знайдені сліди полонія-210, виявився стрип-клуб Hey Jo. Як пише у п'ятницю лондонська The Times, дотепер зберігалися в таємниці чотири об'єкти, де були знайдені сліди небезпечної речовини.

Стрипклуб
Скріншот з сайту Hey Jo
Крім стрип-клубу, який, за даними газети, популярний серед російських бізнесменів, поліція і міські власті дотепер не повідомляли про марокканський ресторан Dar Marra-kesh, автомобіль Mercedes, що належав Олександру Литвиненко, і сіре таксі, також марки Mercedes, з лондонського району Ламбет.

У самому стрип-клубі полоній був знайдений на сидіннях, подушках і дверях окремих кабінетів, в яких робітниці клубу виконують танці для індивідуальних клієнтів. Всі предмети були очищені, в деяких випадках доводилося замінювати оббивку стін і меблів.

У марокканському ресторані радіоактивна речовина була знайдені всього на двох предметах - тканинній трубці кальяну і одній з подушок; обидва предмети були сильно забруднені полонієм, і їх довелося утилізувати.

Також високий рівень забруднення був відмічений в автомобілі Литвиненка і у таксі, проте там джерелом зараження виявився великий пакет із сміттям; після його вилучення з машини сірий Mercedes не представляє небезпеки.

Всього в рамках розслідувань, яке коштувало близько 3 мільйонів фунтів стерлінгів (6 мільйонів), були перевірені 47 об'єктів, і на 21 з них сліди полонію-210 були знайдені. В більшості своїй вони були слабкими. Зокрема, були перевірені вісім літаків, проте полоній виявився лише в двох. За словами представників поліції і санітарних властей, саме літаки було найскладніше було обстежувати, оскільки на них часто переставляються крісла.

Крім того, перевірка торкнулася п'яти літаків, восьми готелів і семи ресторанів. Також були перевірені близько тисячі чоловік, і легкі сліди зараження були виявлені у 17 обстежених, як раніше повідомлялося.

Екс-офіцер ФСБ Литвиненко, який втік до Великобританії в 2000 році помер в листопаді 2006 року. За даними фахівців британського Агентства з охорони здоров'я, в його тілі був знайдений радіоактивний полоній-210, проте офіційного висновку про причини смерті і результати розтину влада Британії так і не обнародувала.

Королівська прокурорська служба Великобританії звинувачує в причетності до вбивства Литвиненка російського бізнесмена Лугового і вимагає його видачі. Проте Генпрокуратура РФ відмовилася видати російського громадянина і запропонувала провести суд в Росії, якщо Лондон надасть достатні докази вини Лугового.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: