Нові версії теракту в "Домодєдово": смертника підірвали дистанційно

Слідчі припустили, що смертник, який здійснив теракт в "Домодєдово" міг вибухнути не сам, а був підірваний дистанційно. Про це свідчать нові дані слідства.

Смертник в московському аеропорту "Домодєдово", за попередніми висновками експертів, міг вибухнути не сам, а був підірваний дистанційно.

До такого висновку дійшли експерти, зазначивши, що в схему вибухового пристрою був включений мобільний телефон, оплавлені плати від якого були знайдені разом з рештками терориста, пише "Комерсант".

За даними експертів, вибуховий пристрій знаходився не в сумці терориста, а безпосередньо на ньому самому. За попередньою версією, це був зліпок з пластичної вибухової речовини ПВВ-4а (пластит), "розведений" селітрою, з втиснутими в нього металевими кульками і болтами. Зліпок нагадував чемпіонський пояс, яким нагороджують боксерів, і знаходився під курткою підривника.

При цьому вибуховий пристрій міг приводитися в дію двома способами - детонатор спрацьовував як від механічного замикання за допомогою кнопки підведених до нього контактів, так і від дзвінка на мобільник, включений в електросхему саморобного вибухового пристрою. Плати і шматки корпусу від телефону знайшли на місці теракту. Можливо, саме дзвінок на нього і викликав вибух, припускають експерти.

Цю версію частково підтверджує поведінка самого терориста. За словами очевидців події, терорист вибухнув не відразу, опинившись у залі прильоту аеропорту, а хвилин через п'ять-десять.

Весь цей час чоловік, якого запам'ятали свідки як людину в темній куртці і шапці, нервово ходив по залу, то наближаючись до натовпу зустрічаючих, то відходячи від неї. Можливо, хтось із спільників смертника, подумавши, що той не зважиться натиснути на кнопку, підірвав його сам, дистанційно, повідомляє видання.

Раніше висувалася версія про те, що смертником міг бути ставрополець Віталій Роздобудько, відомий правоохоронним органам як прихильник ваххабізму і який безслідно зник восени 2010 року. Проте в минулу п'ятницю джерело в правоохоронних органах повідомило, що ці дані не відповідають дійсності. За його словами, наявний в розпорядженні слідства запис з однією з відеокамер із залу прильоту Домодєдово чітко показує, що це інша людина.

Слідчі поступово відновлюють картину того, що відбувалося в міжнародному терміналі "Домодєдово" безпосередньо перед вибухом. Так, за даними джерел, слідство з'ясувало, що смертник перед терактом чверть години стояв у натовпі зустрічаючих.

За словами джерела в силових структурах, терорист зайшов, змішався з натовпом і 15 хвилин ходив і щось видивлявся, ніби когось чекаючи. При цьому його ліва рука постійно була в кишені куртки. Зараз також перевіряється, чи була спільницею терориста підозріла жінка, яка перебувала в натовпі жінка, яка також загибла під час вибуху.

Теракт у міжнародному терміналі московського аеропорту "Домодєдово" стався вдень 24 січня. За попередніми даними, терорист-смертник, який перебував у натовпі зустрічаючих, привів у дію начинений металевими вражаючими елементами вибуховий пристрій. Загинули 35 людей, 125 постраждалих залишаються в лікарнях.

Читайте також:

Спецслужби: вибухом у "Домодєдово" бандити відкрили новий сезон терактів

Теракт у "Домодєдово" міг пройти за палестинським сценарієм

Смертник, який здійснив теракт у "Домодєдово", чверть години топтався на місці

ВідеоМосква прощається з жертвами теракту в "Домодєдово"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: