Нові заворушення у Нігері

Представники туарегського "Руху жителів Нігера за справедливість" напали на склад пального і обстріляли енергопідстанцію на півночі Нігера.

Представники туарегського "Руху жителів Нігера за справедливість" (MNJ) в ніч на п'ятницю напали на склад пального в місті Агедас і обстріляли енергопідстанцію на півночі Нігера, дві люди загинули.

Як повідомив агентство на умовах анонімності представник місцевого командування, військові відбили напад бойовиків на склад пального, що використався армією Нігера. У перестрілці загинули двоє мирних жителів, що потрапили під перехресний вогонь.

Бойовики MNJ
Бойовики "Руху жителів Нігера за справедливість" (MNJ)
Крім того, за даними військових, ракета бойовиків потрапила в енергопідстанцію в місті Чирозерін (Tchirozеrine), яка забезпечує електрикою шахти по добуванню уранової руди, що знаходяться під управлінням французької енергетичної компанії Areva. В результаті в місті і на двох шахтах пропала електрика.

"MNJ хоче нагадати тим, хто, можливо, забув, що рух може у будь-який момент зупинити роботи в місцях, де відбувається добування руди в північних областях країни", - заявив рух на своєму Інтернет-сайті.

Останнім часом на півночі Нігера почастішали напади бойовиків MNJ на військових. При цьому президент республіки Мамаду Танья стверджує, що ніяких сепаратистів в країні немає і йдеться про звичні акти бандитизму.

У 1995 році уряд досяг угоди з туарегами, які проживають на півночі країни, пообіцявши надати їм автономію і включити їх представників до армії та уряду Нігера. Проте, як заявляють представники угрупування, цю обіцянку не було виконано.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: