Нові заворушення в китайському Урумчі: п'ятеро загиблих, десятки поранених

Мешканці Урумчі вийшли на вулиці, щоб вимагати від місцевої влади в тому числі гарантій безпеки після випадків нападу на людей.

П'ятеро людей стали жертвами нових заворушень у китайському місті Урумчі, столиці Синцзян-Уйгурського автономного району. Про це повідомив представник міської влади.

Напередодні мешканці Урумчі вийшли на вулиці, щоб вимагати від місцевої влади в тому числі гарантій безпеки після випадків нападу на людей - злочинці атакують місцевих мешканців голками для ін'єкцій.

Влада Урумчі застосувала активні заходи, щоб навести у місті порядок, ще в четвер були виписані 196 ордерів на арешт і порушено 51 справу за фактом заворушень. Поліція Урумчі зробила запит до прокуратури на арешт більше 200 чоловік, підозрюваних у скоєнні 140 злочинів.

У п'ятницю місцева влада повідомила, що до лікарень міста звернулися понад 450 чоловік зі скаргами на ножові поранення, у 89 осіб були підтверджені відкриті поранення.

Вдень у п'ятницю були відзначені зіткнення демонстрантів з поліцією, яка була змушена застосувати проти них сльозоточивий газ.

Демонстранти вигукували і гасла із засудженням місцевого партійного керівництва, яке, на думку жителів міста, не впоралося із завданням забезпечення безпеки населення під час масових заворушень 5 липня, жертвами яких стали 197 чоловік. За свідченнями очевидців, звучали вимоги відставки політбюро ЦК КПК, секретаря парткому СУАР Ван Лецюаня. Разом з тим, як заявив віце-мер Урумчі Чжан Хун, "ситуація в місті в основному взята під контроль".

Нагадаємо, 5 липня ситуація в Урумчі глобально ускладнилася, коли по місту прокотилася хвиля безладів на етнічному ґрунті - уйгурське населення виступило проти ханьців - державотворчої китайської національності, які складають 90% населення Урумчі.

Читайте також:

У Китаї заарештували сотні людей через липневі заворушення уйгурів

"Аль-Каїда" пригрозила помститися за загиблих уйгурів

В Китаї тривають міжетнічні сутички. Поліція стріляє по уйгурах

В Китаї поновилися міжетнічні зіткнення. Загинули майже 200 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: