Новий генсек НАТО вступає на посаду

Перед Андерсом Фогом Расмуссеном стоять завдання врегулювання ситуації в Афганістані та розробки нової стратегічної концепції альянсу.

В суботу, 1 серпня, посада генерального секретаря НАТО переходить від голландця Яапа де Хоопа Схеффера до датчанина Андерса Фога Расмуссена.

Перехід номінальний: Схеффер залишив штаб-квартиру альянсу 30 липня, а новий генсек прибуде на робоче місце лише в понеділок, 3 серпня.

Андерс Фог Расмуссен стане двадцятим генсеком НАТО і першим, хто прийшов на цю посаду з посади прем'єр-міністра. Посада генерального секретаря НАТО завжди вважалася міністерською, традиційно її обіймали міністри закордонних справ, рідше - міністри оборони країн альянсу.

На думку експертів, підвищення статусу генерального секретаря НАТО свідчить про велике значення, яке надає НАТО Вашингтон. Адже саме з подачі Барака Обами кандидатура Андерса Фога Расмуссена була затверджена на саміті альянсу 3-4 квітня 2009 року.

Головним пріоритетом Расмуссена на посаді генерального секретаря стане врегулювання ситуації в Афганістані. Першим "іспитом" на афганському напрямі для альянсу стане забезпечення безпеки при проведенні виборів президента Афганістану, які заплановані на 20 серпня поточного року.

Наразі сили НАТО в Афганістані налічують 64 тисячі людей. Складна обстановка в цій країні свідчить, що найближчі два роки чисельність іноземного угрупування буде лише зростати.

Не менш важливим завданням для Расмуссена стане розробка нової стратегічної концепції альянсу.

Цей документ планується ухвалити на саміті НАТО в Лісабоні, який відбудеться наступного року. Він має визначити власне бачення альянсом свого місця в світі, зокрема, відповісти на питання про те, чи буде НАТО забезпечувати лише територіальну безпеку своїх 28 країн-членів, чи має підстави стати гарантом безпеки у світовому масштабі.

Довідка: Андерс Фог Расмуссен

Датський політик Андерс Фог Расмуссен народився 26 січня 1953 року у фермерській родині. Закінчив економічний факультет Університету в Орхусі. Політичну кар'єру розпочав у 17 років, ставши засновником Товариства молодих лібералів в місті Виборг. З 1998 року - голова Ліберальної партії Данії. З 1987 по 1992 роки обіймав посаду міністра оподаткування Данії.

З листопада 2001 року Андерс Фог Расмуссен був обраний прем'єр-міністром. У політиці він прославився не тільки своєю високою працездатністю, але і винятковою елегантністю. Сильвіо Берлусконі жартівливо назвав його "найкрасивішим прем'єр-міністром Європи".

Расмуссен проявив себе, як активний прихильник європейської інтеграції. Крім того, у 2003 році він підтримав військову кампанію проти Іраку, попри значну опозицію всередині Данії.

Андерс Фог Расмуссен завзятий любитель велосипедного спорту. У 2008 році він навіть брав участь у велогонці "Тур де Франс". Расмуссен одружений, батько трьох дітей.

Вільно володіє англійською і французькою мовами. Канікули полюбляє проводити на південному заході Франції, де має заміський будинок.

Читайте також:

Схеффер попрощався зі штаб-квартирою НАТО

Білий дім: Росія може приєднатися до НАТО

Генсека НАТО виписали з лікарні після операції на серці

Новий генсек НАТО став головним ворогом мусульман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: