Новий голова МАГАТЕ вступив на посаду

Юкіо Амано пообіцяв бути "непартійним, надійним і професійним" главою МАГАТЕ.

Новий гендиректор Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Юкіо Амано 1 грудня офіційно приступив до виконання обов'язків.

До цього з вересня 2005 по вересень 2006 року він обіймав посаду голови Ради керуючих МАГАТЕ, а потім став постійним представником Японії при міжнародних організаціях у Відні.

Амано 1947 року народження був обраний на пост глави Агентства в ході спецсесії Ради керуючих, що відбулася 2-3 липня 2009. Його затвердження на посаді відбулося на генеральній конференції МАГАТЕ у вересні цього року.

Новий гендиректор МАГАТЕ, виступаючи перед співробітниками агентства з нагоди вступу на посаду, пообіцяв бути "непартійним, надійним і професійним". "Перед нами (МАГАТЕ) - багато важких викликів, проте я постараюся зробити все, що в моїх силах", - заявив він.

Амано змінить на посту главу Агентства Мохаммеда ель-Барадеї, який очолював його з грудня 1997 року і переобирався двічі - в 2001 і 2005 роках. У 2005 році разом з МАГАТЕ ель-Барадеї отримав Нобелівську премію миру за роботу щодо запобігання розповсюдження ядерної зброї та забезпечення безпеки в галузі мирного використання атомної енергії. У вересні минулого року він поінформував Раду керуючих, що не має наміру більше балотуватися на пост керівника Агентства.

Нагадаємо, МАГАТЕ - міжнародна міжурядова організація, основною метою якої є розвиток міжнародного співробітництва у галузі мирного використання атомної енергії. Найважливіший напрямок діяльності Агентства - забезпечення нерозповсюдження ядерної зброї. За Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) на МАГАТЕ покладена перевірка виконання зобов'язань його учасників.

Читайте також:

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

МАГАТЕ готується засудити Іран за невиконання зобов'язань з ядерної проблеми

Іран передав в МАГАТЕ свої пропозиції стосовно урану

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: