Новий голова Світового банку

Нового керівника сьогодні офіційно представив президент США Джордж Буш.


Президент США офіційно номінував Роберта Зелліка, у минулому представника США на торгових переговорах і колишнього держсекретаря країни, на посаду президента Світового банку замість Пола Вулфовіца, що йде у відставку. Номінуючи нового кандидата, Дж.Буш не забув згадати і про Вулфовіца, охарактеризувавши його як "людину з характером".

У свою чергу, коментуючи своє висунення, Зеллік заявив, що Світовий банк має направити свої кошти на боротьбу з бідністю. Він також закликав "залишити у минулому" негаразди, що пов'язуються зараз зі Світовим банком, і зосередитися на майбутніх звершеннях.

Нинішній президент Світового банку П.Вулфовіц залишить свій пост 30 червня 2007 р. Причиною відставки П.Вулфовіца став скандал, що вибухнув після того, як з'ясувалося, що глава Світового банку встановив непомірно високу зарплату співробітниці Шахі Ризі, з якою був у близьких стосунках. 

Спеціальна банківська комісія дійшла висновку, що П.Вулфовіц порушив умови контракту, чим викликав кризу керівництва в Світовому банку.

Пост голови Світового банку за традицією обіймають представники США, тоді як представники Європи керують Міжнародним валютним фондом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: