Новий іранський завод збагачує уран вдвічі швидше

На другому ядерному заводі у Кумі стоять центрифуги нового покоління, котрі здатні збагачувати уран до трьох разів швидше.

Ядерний завод у Кумі
AFP
Ядерний завод у Кумі. Фото зі супутника
Іран планує використовувати нове покоління центрифуг для збагачення урану на атомному об'єкті в Кумі.

Нові пристрої, над якими вчені працюють вже кілька місяців, будуть ефективніше нинішніх, запевнив Алі Акбар Салех - глава іранської Організації з атомної енергії.

Повідомляється, що ці центрифуги будуть в 2-3 рази швидше.

Про створення в Ірані нового підземного підприємства зі збагачення урану стало відомо у вересні. У Тегерані стверджують, що об'єкт зможе прийняти 3 тис. центрифуг. Працювати він почне через півтора року.

Ця інформація викликала бурхливу реакцію світової спільноти. Країни Заходу підозрюють Тегеран у спробах створити атомну бомбу. Той відкидає всі звинувачення на свою адресу.

На переговорах з представниками США, Росії, Китаю, Великобританії, Франції та Німеччини іранці погодилися допустити на об'єкт інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії ООН. Глава МАГАТЕ повідомив, що інспектори приїдуть на завод 25 жовтня.

Зустріч в Женеві стала першими серйозними переговорами з приводу іранської ядерної програми, вона на час позбавила Тегеран від небезпеки нових санкцій ООН, констатує зарубіжна преса. У той же на Заході запевняють, що Іран водить міжнародне співтовариство за ніс, а покласти край ядерної програми можна лише за допомогою військового удару.

Ядерний завод у Кумі
AFP
Ядерний завод у Кумі. Фото зі супутника
Тегеран віртуозно звернув на свою користь крайні терміни і непорушні умови, поставлені йому Заходом. Ісламська Республіка пообіцяла відсилати уран на збагачення в Росію, але схвалила умови лише попередньо і не вказала, скільки урану буде йти в РФ. В результаті Захід не почув конкретних цифр, зате Тегеран виграв кілька місяців на роботу центрифуг.

На думку Der Spiegel, Іран поставив Обаму перед ядерною дилемою: вести переговори, вводити санкції або починати війну? Всі типи по-своєму погані. Переговори нічого не дають. Санкції теж не принесуть відчутного результату, і росіяни з китайцями можуть їх не підтримати. Військовий удар згуртує іранців навколо діючої влади і лише на кілька років відстрочить реалізацію ядерної програми.

Втім, деякі зарубіжні оглядачі запевняють, що Іран не буде використовувати ядерну зброю для війни, а скоріше хоче мати ядерне стримування, як СРСР за часів холодної війни.

Читайте також:

Іран має все для повного ядерного циклу

Іран пустить інспекторів МАГАТЕ на ядерний завод

США пропонують відкласти покарання Ірану до кінця року

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: