Новий лайнер від Boeing

В неділю, 8 липня, американська авіабудівна корпорація Boeing представила новий пасажирський лайнер Boeing 787 Dreamliner.

В неділю, 8 липня, американська авіабудівна корпорація Boeing представила новий пасажирський лайнер Boeing 787 Dreamliner, повідомляє BBC News. Презентація новинки проходила в місті Еверетте (штат Вашингтон), а по Інтернету і супутниковому телебаченню велася пряма трансляція події на дев'яти мовах.

На відміну від попередніх моделей Dreamliner виконаний, в основному, з композитних матеріалів, а не з алюмінію і позиціонується як екологічно найчистіший із усіх існуючих літаків. Так, лайнер на 50% складається з вуглецевого волокна, на 20% - з алюмінію, на 15% - з титана, на 10% - із сталі і на 5% - з інших матеріалів. Крім того, нове дітище Boeing ефективніше витрачає паливо порівняно з іншими лайнерами і виробляє на 20% менше вуглекислого газу.

Dreamliner планується випускати в трьох модифікаціях. Перша модель зможе приймати на борт від 210 до 250 пасажирів і літати на відстань до 15125 км. Друга модель зможе вміщати 250-290 чоловік і долатиме відстань до 15770 км. І, нарешті, третя модель стане перевозити від 290 до 330 пасажирів, а дальність її польоту складе 10460 км.

Примітно, що одним з партнерів в програмі створення Boeing 787 Dreamliner була Росія. 30% робіт по проектуванню носової частини фюзеляжу і біля третини всіх пілонов цього літака зробили сотні російських інженерів з конструкторського центру Boeing в Москві.

А Центральний аерогідродинамічний інститут (ЦАГІ) побудував експериментальний стенд для проведення статичних і динамічних випробувань восьми повнорозмірних панелей фюзеляжу для нового літака.

Установка відтворює всі складні режими навантажень, яким піддадуться деталі реального фюзеляжу літака в процесі його експлуатації, зокрема розтягування, стиснення, скручування і навантаження під тиском. Співпрацювала авіабудівна компанія також з Російською академією наук і Всеросійським інститутом авіаційних матеріалів (ВІАМ).

В даний час у корпорації Boeing є 677 замовлень від 47 компаній на новий авіалайнер, включаючи 35 нових замовлень від авіакомпанії Air Berlin і кувейтської лізингової фірми, одержаних за декілька годин до презентації. Експлуатація Dreamliner почнеться наступного року. Першими політати на новому літаку зможуть пасажири японської авіакомпанії Nippon Airways - таким чином Boeing віддячив фірмі за розміщення замовлення на 50 лайнерів.

Boeing 787 Dreamliner став першим новим літаком концерну після моделі 777, експлуатація якої почалася в 1995 році. Компанія надає своїй новинці таке ж значення, як європейський концерн Airbus - магістральному двопалубному супераеробусу .

Хоча це різні літаки для різних цілей: А380 був створений, щоб задовольнити попит авіаперевізників на великі літаки, які могли б справлятися з пасажиропотоком, що росте, в найбільших аеропортах світу, а Dreamliner - це середньофюзеляжний лайнер для менших за розміром аеропортів. Втім, в даний час Airbus розробляє нову модель машини - літак А350 стане конкурентом Dreamliner і почне літати в 2011 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: