Новий прем'єр Великої Британії

Королева Великої Британії Єлизавета II офіційно запропонувала посаду прем’єр-міністра країни Ґордонові Брауну, задовільнивши прохання Тоні Блера про відставку.

Новий прем'єр Великобританії
Прем'єр-міністр Ґордон Браун з дружиною. (Фото: spiegel.de)

Королева Великої Британії Єлизавета II офіційно запропонувала посаду прем’єр-міністра країни Ґордонові Брауну.

Це відбулося відразу після того, як королева задовільнила прохання Тоні Блера про відставку з посади голови Кабінету.

Аудієнція Брауна, 56-річного шотландця, у Єлизавети II тривала майже годину.

Одним із перших завдань Брауна стане зміна складу Кабінету.

Очікується, що першими призначеннями будуть міністр внутрішніх справ і міністр фінансів, або скарбник Її Величності - саме ці функції сам Браун виконував усі роки прем’єрства Блера, тобто з 1997 року.

Спостерігачі вважають, що міністерство фінансів очолить нинішній міністр торгівлі і промисловості Алістер Дарлінг, близький союзник Ґордона Брауна.

Браун обіцяв, що його уряд буде формуватися не за принципом лояльності його членів ідеалам Лейбористської партії, а на особистих талантах кожного міністра.


Наприклад, він уже пропонував посаду міністра у справах Північної Ірландії лордові Ешдауну, відомому членові Ліберально-демократичної партії, який у свій час був верховним представником ООН у Боснії і Герцеговині, а потім очолив аналітичний центр "ЄС-Росія". Лорд Ешдаун, однак, запрошення відхилив.

У числі внутрішньополітичних пріоритетів Ґордона Брауна - освіта і доступне житло, але в першу чергу він усе-таки має намір зайнятися Національною системою охорони здоров’я.

Що стосується зовнішньої політики, то тут він визнав, що Ірак став "питанням, що розділило нашу партію і нашу країну", і пообіцяв "зробити висновки, які варто зробити".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: