Новий прем'єр Японії вирішив укласти з Росією мир

Юкіо Хатояма прагне остаточно вирішити суперечку Японії та Росії за Курильські острови та покласти край цьому питанню.

Нещодавно обраний прем'єр-міністр Японії Юкіо Хатояма висловив готовність остаточно вирішити територіальну суперечку з Росією та підписати мирну угоду "ще за нинішнього покоління".

Заява Хатоями у Нью-Йорку під час 64-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. Там відбулася розмова японського політика з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

Відкриваючи зустріч, Мєдвєдєв заявив, що "Росія готова до обговорення всіх питань - і питань співпраці, і найбільш складних питань".

Зі свого боку, японський прем'єр сказав: "Я вдячний за Ваші слова. Між нашими країнами є територіальна проблема. Ми хотіли б остаточно вирішити це питання і укласти мирну угоду ".

"Ми мусимо зробити це за часів нашого покоління і таким чином створити нові японо-російські відносини", - наголосив Хатояма.

Територіальна суперечка Японії та РФ стосується декількох островів Курильського архіпелагу (Ітуруп, Шикотан, Кунашир і острови Південно-Курильської гряди, вона ж Хабомаї).

Курили відійшли до СРСР після закінчення Другої світової війни. Проте Японія вважає, що названі території не входять до складу Курил, і, отже, від них Токіо не відмовлявся. Через територіальну суперечку між СРСР і Японією досі не було укладено мирної угоди.

Влітку 2009 року японський парламент визнав Курили своєю територією, чим ще більше загострив територіальне протистояння.

Варто зауважити, що між цими островами пролягають єдині російські незамерзаючі протоки, які взимку забезпечують флоту РФ вихід до тихоокеанської акваторії.

Читайте також:

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Новий прем'єр Японії візьметься за Курильські острови

Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Новим прем'єр-міністром Японії став "інопланетянин"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: