Новий розподіл місць в ЄС

Європейській парламент на своєму сьогоднішньому засіданні схвалив новий розподіл місць між країнами-членами ЄС.

Європарламент
Сайт президента України
Зараз в Європарламенті працює 784 депутати.
Європейській парламент на своєму сьогоднішньому засіданні схвалив новий розподіл місць між країнами-членами ЄС в Європарламенті, починаючи з 2009 року. 

Як передає УНІАН у Брюсселі, за доповідь Алєна Ламассура(група народних партій, Франція) та Адріана Северіна (група соціалістичних партій, Румунія) проголосували 378 депутатів, проти – 174, 109 – утрималися. 

Новий розподіл місць між країнами-членами ухвалено в рамках підготовки до прийняття змін до Угод Євросоюзу. Згідно з доповіддю, з 2009 року кількість депутатів Європарламенту не повинна перевищувати 750-ти, при цьому, найменша кількість представників однієї країни має становити 6 депутатів, найбільша – 96. 

Зараз в Європарламенті працює 784 депутати. Найменшою кількістю депутатів – 5-ма – представлена Мальта, найбільшою – 99-ма – Німеччина. 

Згідно зі змінами, з 2009 року в Європарламенті зменшиться кількість представників Німеччини – на 3 депутатських місця, збільшиться – Іспанії (на 4 місця), Франції, Швеції, Австрії (на 2 місця для кожної країни), Великої Британії, Польщі, Нідерландів, Болгарії, Латвії, Словенії та Мальти (на 1 місце для кожної країни). Кількість представників інших країн залишиться незмінною. 

У доповіді також пропонується переглянути розподіл депутатських місць напередодні виборів до парламенту 2014 року. 

Як повідомлялося раніше, 23 червня Рада ЄС (самміт голів держав та урядів країн-членів ЄС) погодилася скликати міжурядову конференцію для проведення переговорів щодо змін до двох основних угод ЄС: Угоди про Європейський Союз, підписаної в 1992 році в Маастрихті, та Угоди про створення Європейського Співтовариства, підписаної в 1957 році в Римі. 

Міжурядова конференція має до кінця 2007 року остаточно погодити та напрацювати фінальний варіант тексту змін, якій носить попередню назву Угода реформ. 

18-19 жовтня лідери ЄС на неформальному самміті в Лісабоні планують попередньо схвалити напрацювання Міжурядової конференції з тим, щоб остаточно затвердити їх на самміті в грудні цього року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: