Новий спікер у Латвії

Обрано нового спікера латвійського уряду Гундара Даудзе, який представляє партію Latvijai un Ventspilij.

Новим спікером латвійського парламенту на засіданні 24 вересня було обрано Гундара Даудзе, повідомляє Novonews. 

Він представляє партію Latvijai un Ventspilij, лідера якої, мера Вентспілса Айвара Лембергса, правоохоронні органи республіки звинувачують в цілому ряді фінансових злочинів. 

Г.Даудзе, лікар за професією, в 2005 році був обраний депутатом вентспілського самоврядування. За результатами виборів 2006 року він пройшов у Сейм. Останнім часом, як відзначає видання, він працював парламентським секретарем Міністерства добробуту Латвії. 

На посту спікера він змінив Індуліса Емсіса, що представляв Латвійську партію зелених. Емсіс оголосив про відставку 22 вересня, наступного дня після того, як прокуратура республіки розпочала кримінальний процес проти спікера, якого запідозрила у неправдивих свідченнях.

Підозри у правоохоронних органів викликали свідчення у справі про, так званих, ”стипендіатів Лембергса”, яких голова парламенту подав наприкінці серпня. 

”Стипендіатами” латвійська преса назвала політиків, які, ймовірно, одержували гроші від мера Вентспілса в обмін на ухвалення потрібних йому законів. За неофіційними даними, серед цих людей є і депутати Сейму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: