Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий уряд Ісландії очолила колишня стюардеса-лесбіянка

В Ісландії створено новий кабінет міністрів, який працюватиме до перевиборів 25 квітня.

У неділю в Ісландії сформовано новий уряд. Попередній кабінет міністрів був вимушений піти у відставку після масових заворушень, викликаних економічною кризою.

Новим прем’єр-міністром країни офіційно стала Йоханна Сігурдардоттір - колишня стюардеса, що потрапила до великої політики завдяки участі в профспілковому русі. Раніше  вона обіймала посаду міністра з соціальної політики.

Сігурдардоттір стала першою жінкою на посаді голови ісландського уряду. Причому жінкою нетрадиційної сексуальної орієнтації, яку вона зовсім не приховує.

Вона живе разом з журналісткою Джоніною Леосдоттір, з якою у 2002 році взяла шлюб на офіційній церемонії. До цього новообраний прем’єр була заміжньою за чоловіком, і має від цього шлюбу двох синів.

Журналісти зазначають, що Сігурдардоттір стала першою в світі відкритою лесбіянкою на посаді голови уряду.

Новий уряд Ісландії працюватиме до дострокових виборів, які планується провести 25 квітня.

Нагадаємо, колишній кабмін у повному складі пішов у відставку 26 січня. Причиною стала масова демонстрація у Рейк'явіку, яка переросла в зіткнення з поліцією. Учасники демонстрації вимагали зміни уряду, що не зумів впоратися з кризою, від якої Ісландія постраждала більше за інші європейські держави.

Читайте також:

В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Ісландію врятували від банкрутства
Чому замерзла Ісландія?

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції