Новим генсеком НАТО може стати прем’єр Данії

Його кандидатуру підтримають Німеччина, Франція та Великобританія, а США завжди погоджуються з їхніми пропозиціями.

Новим генеральним секретарем НАТО, можливо, стане прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі та британський прем’єр Ґордон Браун домовилися підтримати кандидатуру Расмуссена на посаду генсека НАТО. США, як правило, погоджуються з пропозиціями європейських членів альянсу щодо голови альянсу.

56-річний прем’єр Данії уже кілька тижнів вважається фаворитом на посаду генсека НАТО. Від початку року він проводить консультації з європейськими лідерами.

Расмуссен добре володіє французькою, що разом з англійською є офіційною мовою НАТО. Його називають хорошим дипломатом, що зможе сприяти єдності в альянсі, який незабаром розшириться від 26 до 28 країн. Крім того, Расмуссен – прем’єр-міністр, а всі попередні генсеки прийшли в НАТО з менш високих посад.

Рішення про наступника нинішнього генсека НАТО, нідерландця Яапа де Хоопа Схеффера, повноваження якого вибігають у липні, буде ухвалено на ювілейному саміті НАТО в квітні.

Серед інших кандидатів на посаду глави Північноатлантичного альянсу називають міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського. Східноєвропейські члени НАТО вважають, що організацію Північноатлантичного договору має очолити представник однієї з колишніх постсоціалістичних країн. Колишній польський президент Александр Кваснєвський теж нібито має євроатлантичні амбіції.

Одним із претендентів називають і колишнього міністра закордонних справ Болгарії Соломона Пассі. Але, як пишуть західні інформагентства, історично тісні зв’язки Болгарії з Росією можуть стати аргументом проти представника цієї країни на чолі НАТО.

Читайте також:

НАТО відновило співпрацю з Росією

НАТО обіцяє "стимулювати" українську владу

В Україну прилетіла британська баронеса, щоб розказати про НАТО

НАТО не хвилює українсько-російська газова суперечка
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: