Новим президентом Косова стане жінка-поліцейський

Щоб уникнути нової політичної кризи, діячі Косова домовилися про єдину кандидатуру президента і узгодили проведення Конституційної реформи.

Новим президентом Косова, як очікується, стане жінка - одна з керівників поліції республіки Атіфете Яхьяга. Але її повноваження триватимуть тільки до зміни Конституції, коли право обирати главу держави перейде до народу.

Про висунення Яхьяга на цю посаду домовилися Демократична партія, яку очолює прем'єр Косова Хашим Тачі, її партнер по коаліції - "Альянс за нове Косово" - і опозиційна Демократична ліга.

Окрім того, кандидатури Яхьяга підтримали колишній президент Беджет Паколлі і посол США Крістофер Делл.

Фактично це означає, що саме вона стане наступним главою краю, оскільки за неї проголосує більшість депутатів парламенту.

Угода, укладена трьома сторонами, передбачає також проведення Конституційної реформи та реформи виборчого законодавства. Очікується, що президентські вибори пройдуть протягом шести місяців після проведення цих перетворень, а загальні вибори - протягом 18 місяців.

Таким чином, за словами Хашима Тачі, вдалося уникнути нової політичної кризи в Косово.

"Те, що вчора здавалося неможливим, сьогодні стало можливим завдяки об'єднанню приватних інтересів заради блага країни", - заявив косовський прем'єр.

Він зазначив, що терміново був сформований комітет з Конституційної реформи з тим, щоб народ, а не парламент, безпосередньо обирав президента.

"Вибори нового глави держави пройдуть через шість місяців після зміни конституції", - підкреслив Тачі.

Таким чином, термін повноважень Яхьяга становитиме від шести до дев'яти місяців.

Згідно з чинним законодавством краю, президента обирає парламент. У лютому 2011 року на цю посаду обрали лідера "Альянсу за нове Косово", підприємеця Беджета Паколлі. Через місяць, проте, Конституційний суд визнав вибори недійсними через низку процесуальних порушень. У результаті Пакколі був змушений подати у відставку.

Читайте також:

Президент Косово не став сперечатися з Конституційним судом і пішов у відставку

З'явилися нові матеріали про зв'язки прем'єра Косова зі злочинцями

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Україна не визнає Косово, незважаючи на рішення суду ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: