Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новітній тест із Сингапуру дозволить визначити інфікування новим коронавірусом за лічені хвилини

На проведення тесту знадобиться до 10 хвилин.

Лабораторія NanoBio при Агентстві з питань науки, технологій та досліджень в Сингапурі  розробила швидкий тест, який дозволяє всього кілька хвилин визначити, чи людина інфікована коронавірусом. Цей тест може стати найшвидшим на визначення коронавірусу щойно його офіційно затвердять.

Про це пише  видання "Бабель" з посиланням на The Straits Times.

Для тесту потрібні стандартні мазки, які відбирають і зараз. Потім цей матеріал поміщається в портативний пристрій, який дає результат приблизно від 5 до 10 хвилин. У лабораторії кажуть, що розробку протестували в жіночій та дитячій лікарнях на реальних пацієнтах і тест виявився «дуже чутливим і точним».

Лабораторія планує подати тест на затвердження через місяць. Після цього його мають адаптувати для використання в клініках загальної практики.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції