Новий лідер "Аль-Каїди" збирається розв'язати війну з Ізраїлем

Наступник Усами бен Ладена хоче скористатися заворушеннями в арабському світі та здійснити "вражаючий теракт".

Новий лідер "Аль-Каїди" Айман аз-Завахірі вирішив зробити головною мішенню терористів Ізраїль. Про це йдеться у секретному листу аз-Завахірі одному зі своїх помічників, зміст якого став відомим західним ЗМІ. Утім, не виключають експерти, це може виявитися дезінформацією.

З листа випливає, що головною ареною діяльності "Аль-Каїди" згодом має стати Близький Схід. Лист був написаний аз-Завахірі (тоді другою людиною в організації) ще у 2006 році і адресований Абу Мусабу аль-Заркаві, колишньому лідеру "Аль-Каїди" в Іраку, який загинув під американськими бомбами.

Тоді аз-Завахірі описав чотирьохетапний план. На першому етапі слід витіснити американців з Іраку, на другому - створити ісламський халіфат. Далі "Аль-Каїда" збиралася організувати хвилю релігійних повстань в таких арабських країнах, як, наприклад, Сирія та Йорданія. І нарешті на четвертому, заключному етапі намічений перехід до головної мети - війні з Ізраїлем.

На думку Матті Стейнберга, фахівця з тероризму на Близькому Сході, Айман аз-Завахірі спробує зараз скористатися заворушеннями в арабському світі, які теж захопили "Аль-Каїду" зненацька і які проходять без участі цієї організації. Він діятиме швидко і рішуче.

Західні спецслужби вважають, що аз-Завахірі планує вражаючий теракт, щоб повернути "Аль-Каїді" втрачену загальну увагу і лідерство серед терористичних організацій.

Не випадково,у відеозверненні, оприлюдненому за кілька днів до обрання аз-Завахірі лідером "Аль-Каїди", він попередив Сполучені Штати не радіти смерті Усами бен Ладена, який буде продовжувати сіяти жах і з могили.

У відповідь США запевнили, що знайдуть і знищать нового лідера "Аль-Каїди". На думку Вашингтона, аз-Завахірі не має харизми бен Ладена і його досвіду проведення операцій.

Аз-Завахірі є прихильником гучних терористичних акцій. П'ять років тому, наприклад, він розробив план підірвати в нью-йоркському метро бомбу, начинену ціанідом, але з незрозумілих причин скасував наказ за 45 днів до дати проведення операції.

Читайте також:

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

Таліби поклялися на честь бен Ладена знищити НАТО, євреїв і християн

"Аль-Каїда" закликала мусульман в США взятися за зброю (відео)

Місце загибелі бен Ладена перетворять на музей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: