Новий міністр оборони Південної Осетії очікує нової війни з Грузією

Новопризначений міністр оборони Південної Осетії знає, як можна "остудити гарячі голови сусідам по той бік кордону" - у Грузії.

Новий міністр оборони Південної Осетії, Герой Росії, полковник Валерій Яхновєц, не виключає нової війни невизнаної республіки з Грузією.

"Я проста військова людина, але поки перебуватиме при владі Мішико Ніколозович (Михайло Саакашвілі – прим. ред.), я не виключаю такої можливості", - зазначив Яхновєц.

За його словами, Грузія збільшила чисельність своїх збройних сил у порівнянні з серпнем 2008-го, провела нові закупівлі зброї, оснастила за останнім словом техніку.

"І зараз проводять посилену бойову підготовку під керівництвом натовських спеціалістів. Вони пішли ще далі: раніше прокатували одну роту в Афганістані, зараз там вже батальйон і рота. Тобто вони людей готують до бойових дій. А що буде далі?", - риторично запитав міністр.

За його даними, на кордоні з Південною Осетією стоять 1700 поліцейських з того боку. "Хоча там стоять російські прикордонники, це їх не зупиняє. Останній випадок, коли 27 липня вони потягли до себе людину, а потім повернули, показав, що розслаблятися не можна. Як силовики ми не повинні це упустити, розраховуючи, що, можливо, "пронесе". Треба готуватися до відбиття", - заявив Яхновєц.

Він додав, що Південна Осетія не зможе встояти перед Грузією без допомоги Росії.

"Ми з вами розуміємо, що одна Південна Осетія проти Грузії не вистоїть ніяк. Вона повинна мати хорошого сусіда, зацікавленого в її стабільності. Тому тут не можна діяти роздільно, повинні бути спільні заходи із захисту, забезпечення нормальних умов для розвитку Південної Осетії. Це остудить гарячі голови сусідам по той бік кордону", - переконаний Яхновєц.

Коментуючи причини програшу Грузії під час війни в серпні 2008 року, Яхновєц зазначив, що як Осетія не може перемогти Грузію сама, так і Грузія не може перемогти Росію:

"Це утопія. Єдиний наш прорахунок у тому, що ми недооцінили Саакашвілі. Ми думали, що, знаючи ставлення Росії до Південної Осетії, Грузія не посміє розпочати війну з Цхінвалі".

Читайте також:

У війні з Грузією третина російських солдат загинули через "дружній вогонь"

Саакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Саакашвілі запропонував Росії переговори про "деокупацію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: