Новий Папа Римський прославився поцілунками ніг хворих на СНІД та кримінальною справою

Новий Папа Римський прославився поцілунками ніг хворих на СНІД та кримінальною справою

Хорхе Маріо Берґольйо народився в Буенос-Айресі в грудні 1936 року

Новообраний Франциск I став 266-м Папою Римським.

Сьогодні, 13 березня Франциск I у своєму першому зверненні благословив усіх християн і попросив їх молитися за нього. Наразі про нього відомо небагато. І біографія має достатньо суперечливі факти. Деякі з них просто вражаючі, йдеться в сюжеті ТСН.

Хорхе Маріо Бергольйо народився в Буенос- Айресі в грудні 1936 року. В родині італійського залізничника, був одним з п'яти дітей. Перший диплом отримав в галузі хімії, після чого вступив до семінарії.

Читайте: У Ватикані кардинали обрали нового Папу Римського: усі подробиці, фото, відео

Сан кардинала-пресвітера отримав в лютому 2001 року – особисто від Папи Івана Павла II. Як кардинал був призначений одразу на декілька постів в Римській курії – так називається уряд Ватикану.

Новий Папа відрізняється консерватизмом. Закликав відмовлятися від абортів та евтаназії. Засуджує гомосексуалізм, а також усиновлення дітей одностатевими сім'ями, за що навіть вступив у конфлікт із президентом Аргентини.

Цікавий факт – 2005-го року проти нього була порушена кримінальна справа. Його звинувачували у змові з хунтою 76-го року. Проте доказів цьому так і не знайшли.

Дивіться: Світ вперше побачив нового Папу Римського, який звернувся до вірян

Кардинал Бергольйо відомий своєю скромністю, консерватизмом, а також співчуттям.  Багато хто добре пам'ятає, як 2001-го року під час відвідин хоспісу він умив та поцілував ноги хворим на СНІД.

Дивіться відео: Спецвипуск ТСН про обрання нового Папи Римського

Бергольйо живе у маленькій квартирі, яка мало нагадує палац архієпископа. Більше того, Хорхе відмовився від персонального лімузина, користується громадським транспортом і, за деякими даними, навіть сам собі готує їжу.

Нагадаємо, сьогодні, 13 березня, у Ватикані кардинали обрали нового Папу Римського.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов

Світ отримав нового Папу Римського: досьє

Світ отримав нового Папу Римського: досьє

Повʼязані теми:

Наступна публікація