Новий парламент Киргизії сформують 5 партій

На виборах у Киргизії 5-відсотковий бар'єр подолали 5 політичних сил з 29. Вони і формуватимуть новий парламент країни, який має скласти "іспит на демократичність".

На парламентських виборах у Киргизії підраховано 100% голосів. Новий парламент сформують 5 партій, які подолали 5-відсотковий бар'єр. З них три політичні сили – опозиційні.

За даними ЦВК країни, партія "Ата-Журт" ("Вітчизна") отримала 8,88% голосів, Соціал-Демократична партія Киргизії - 8,04%, "Ар-Наміс" ("Гідність") - 7,74%, "Республіка" - 7,24%, "Ата Мекен" ("Земля предків") - 5,6%.

Партія "Бутун Киргизстан" ("Єдина Киргизія"), у якої до останнього моменту зберігалися шанси подолати бар'єр, зробити цього не змогла - їй не вистачило всього 0,16% голосів.

До нового парламенту пройшли дві партії влади - Соціал-Демократична та "Ата-Мекен", інші сили відносять себе до опозиційних. Всього у виборах брали участь 29 партій.

Як підкреслили у ЦВК Киргизії, ці дані - тільки попередні підсумки голосування. Остаточні результати виборів ЦВК озвучить тільки після розслідування всіх фактів порушень і розгляду всіх скарг.

Парламентські вибори пройшли в Киргизії 10 жовтня. Підсумкова явка виборців склала 55,9%. Місії спостерігачів ОБСЄ і країн СНД визнали, що вибори були цілком демократичними, хоча без окремих порушень не обійшлося.

Нагадаємо, у квітні 2010 року в Киргизії стався державний переворот. Було скинуто президента Курманбека Бакієва, місце глави держави тимчасово зайняла лідер опозиції Роза Отунбаєва, повноваження якої були підтверджені на всенародному референдумі.

Також на референдумі були ухвалені зміни до Конституції, які роблять Киргизію парламентською республікою.

Аналітики розглядали вибори 10 жовтня, перші після перевороту, як "іспит на демократичність" для нової влади.

Читайте також:

На парламентські вибори в Киргизії прийшло півкраїни

Виборам у Киргизії завадили занадто довгі бюлетені

У Киргизії обрано нову конституцію та президента

Вибори президента Киргизії відбудуться восени 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: