Новий переговірник Росії у Мінську. Найскандальніші заяви Гризлова про Україну

Екс-спікер Держдумі РФ запам'ятався красномовною риторикою стосовно країни-сусіда.

У суботу, 26 грудня, президент РФ Володимир Путін здійснив політичну рокіровку та призначив екс-спікера Держдуми Бориса Гризлова повноважним представником РФ у контактній групі по Україні. 

Із початку мирних переговорів щодо врегулювання кризи на Донбасі Росія вже втретє змінює свого представника. Так, із червня 2014 до квітня 2015 РФ представляв колишній надзвичайний і повноважний посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а в квітня 2015 року Путін призначив на цю посаду Азамата Кульмухаметова.

Відтепер інтереси РФ на переговорах представлятиме 65-річний Борис Гризлов. Щоб зрозуміти, як це рішення Путіна вплине на розвиток подій на Донбасі, слід пригадати деякі цікаві факти його біографії. 

Для початку слід нагадати, що Гризлов потрапив до списку осіб, які перебувають під дією персональних санкцій ЄС. Саме екс-спікер Держдуми став одним із 15 осіб, яких Євросоюз вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України. Активи російського дипломата у ЄС заморожені. Також йому заборонено видавати візи. 

ТСН.ua вирішив зібрати найгучніші заяви Гризлова щодо України. 

У 2010 році Гризлов під час привітання тодішнього спікера ВР Володимира Литвина, заявив, що "Україна вносить вагомий внесок у вирішення актуальних проблем світової політики". Тоді ж він згадав і про інтереси "братських народів" і великі "міжпарламентські зв'язки" між РФ та Україною.

"Розраховую на нашу подальшу конструктивну взаємодію в інтересах братніх народів Росії та України" 

Влітку 2011 року у день російської мови спікер Держдуми РФ гучно заявив, що "Україна і Росія завжди будуть разом".

"Росія і Україна повинні бути разом і завжди будуть разом. Звертаючись до уроків минулого ми будуємо спільне майбутнє".

Красномовно пан Гризлов озивався і про морське спіробітництво двох країн. У 2011 році під час святкування Дня українського флоту Гризлов вкотре красномовно обіграв "дружність народів". 

"Думаю, народи України і Росії і були, і зараз, і в майбутньому будуть народами братніми"

"Ми хочемо бачити Україну в майбутньому Євразійському союзі і вважаємо, що без неї він буде неповним". Саме так у листопаді 2011 року тодішній спікер Держудуми Гризлов оцінив співрацю із сусідньою державою, додавши, що  настав час "для більш глибокої інтеграції на пострадянському просторі".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: