Новий президент Польщі не збирається дружити із Саакашвілі

Броніслав Коморовський дав Михайлу Саакашвілі зрозуміти, що не збирається беззастережно підтримувати його, як це робив його попередник Лех Качинський.

Президент Польщі Броніслав Коморовський дав зрозуміти, що з його обранням на посаду голови держави президент Грузії Михайло Саакашвілі позбувся колишнього партнерства.

Про це повідомило грузинське телебачення з посиланням на інтерв'ю Коморовського, яке він дав авторитетній польській газеті "Річ Посполита".

Коморовський, зокрема, заявив, що Тбілісі не зможе розраховувати на таку ж прихильність Варшави, як це було за попереднього президента Леха Качинського.

"Я не поїду за кордон через те лише, що так захотів президент Грузії", - сказав Коморовський, маючи на увазі запрошення відвідати Грузію з офіційним візитом.

У цьому ж інтерв'ю, торкаючись питання Абхазії і Південної Осетії, він підкреслив: "Польща, звичайно, повинна однозначно висловитися за право всіх народів на самовизначення та незалежність".

Разом з тим він уточнив, що його країна буде твердо дотримуватися принципу територіальної цілісності щодо Грузії.

Коморовський розкритикував розміщення в Абхазії російського комплексу ППО С-300, але із застереженням, що грузинська сторона також не повинна нарощувати військову присутність в цьому регіоні.

Нагадаємо, що президента Грузії Михайла Саакашвілі пов'язували з лідером Польщі Лехом Качинським досить дружні стосунки. Проголосивши курс на демократичні реформи і послідовне зближення із Заходом, Грузія і Польща закріпили підписаними документами стратегічне партнерство між Тбілісі і Варшавою, який став фундаментом для проведення антиросійської політики.

Читайте також:

Новий президент Польщі бачить майбутнє тільки у співпраці з Росією

Качинський бойкотував інавгурацію Коморовського

Саакашвілі створює "антиросійський блок": Україну в ГУАМ замінить Білорусь

Мєдвєдєв готується оголосити Лукашенку бойкот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: