Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія хоче короткостроковий контракт на транзит газу із Україною - ЗМІ

Євросоюз запросив Київ та Москву на нові переговори.

Росія хоче укласти короткострокову угоду з Україною щодо транзиту газу до Європи по закінченню 10-річної угоди.

Про це інформує "Економічна правда" з посиланням на Reuters.

Як йдеться в повідомленні, таким чином у Москві сподіваються виграти час для завершення будівництва газових магістралей, в обхід української ГТС. Крім того, позиція РФ суттєво відрізняється від бажань Києва, оскільки Україна хоче довгострокової, 10-річної угоди. А росіяни сподіваються укласти однорічну угоду, щоб встигнути запустити "Північний потік-2" та "Турецький потік". 

ЄС, який є посередником у газових переговорах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня. Джерело з Євросоюзу і два інших російських джерела, знайомих з позицією "Газпрому", підтвердили цю інформацію. Утім, "Газпром" і "Міненерго" РФ відмовилися від коментарів.

Також джерела видання повідомляють, що подовження чинного контракту на короткий період буде "оптимальним варіантом" на тлі зусиль Києва реформувати свою газову систему. 

"Зрозуміло, що росіяни хочуть припинити транзит, висушити Україну. Вони хочуть короткострокового контракту", - мовиться в повідомленні.

Відео Марош Шефчович обговорить у Москві транзит російського газу через Україну після 2019 року

З тамтешніми урядовцями говоритиме про транзит російського газу через Україну після 2019 року. Москва неодноразово погрожувала відмовитися від послуг України після побудови "Північного потоку-2", й не хотіла подовжувати договір, який завершується вже наприкінці цього року.  

Марош Шефчович обговорить у Москві транзит російського газу через Україну після 2019 року

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції