Новий варіант Конституції Грузії уріже права Саакашвілі

У Грузії новий варіант Конституції  "викорінить найголовнішу проблему нинішньої конституційної системи - дисбаланс між гілками влади" і тим самим уріже права чинного президента Михайла Саакашвілі.

Держкомісія з реформи Конституції Грузії затвердила остаточний варіант проекту, на підставі якого вже в поточному році буде реформований Основний закон країни. Про це заявив керівник Держкомісії Автанділ Деметрашвілі.

Деметрашвілі зазначив, що новий варіант Конституції країни "викорінить найголовнішу проблему нинішньої конституційної системи - дисбаланс між гілками влади".

"Відповідно до нового документа частина правочинів президента буде перерозподілена між парламентом і урядом", - сказав він.

За словами Деметрашвілі, остаточний проект реформ Конституції Грузії має на увазі "змішану модель управління країною, в якій домінують елементи парламентської республіки".

Відповідно до проекту, парламент стає вирішальним органом при формуванні уряду країни; уряд буде підзвітним тільки парламенту; президент не буде мати права розпуску парламенту; президент призначатиме прем'єр-міністра після того, як його разом з міністрами затвердить парламент, а кандидатуру прем'єр-міністра запропонує та політична партія, яка має в парламенті найбільшу кількість місць.

Крім того, президент Грузії вже не буде мати одноосібне право на відправлення у відставку уряду, а також на підбір силових міністрів та їх звільнення з посади, не буде мати ексклюзивне право кураторства над ними, ніж він користується за чинною Конституцією.

Президент також не буде брати участь у складанні проекту бюджету Грузії і не буде наділений правом скасовувати правові акти, прийняті міністрами.

Нагадаємо, в червні Михайло Саакашвілі заявив, що після закінчення свого другого президентського терміну він не збирається претендувати на пост глави держави знову. Проте за словами президента Грузії, для нього далеко не байдуже, хто прийде до влади в 2013 році, так як розпочаті при ньому реформи повинні бути завершені.

Читайте також:

Лукашенко розповів про таємну зустріч з Саакашвілі в Україні

Саакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Грузія розпочала переговори про асоційоване членство в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: