Новообрану главу МВФ підозрюють у перевищенні службових повноважень

Французький суд 4 серпня оголосить, чи буде заведено справу на главу МВФ Крістін Лагард. Її підозрюють у перевищенні службових повноважень.

Нинішня глави МВФ Крістін Лагард звинувачується у перевищенні повноважень при вирішенні комерційного спору. Судовий розгляд цієї справи відкладено до 4 серпня.

Екс-міністра фінансів підозрюють у перевищенні посадових повноважень при продажу близькому до президента Ніколя Саркозі французькому бізнесменові і політику Бернару Тапі компанії Adidas в 1993 році.

Для здійснення операції було створено спеціальний консорціум, яким керував частково належав державі банк Credit Lyonnais. Після завершення операції Тапі звинуватив банк у махінаціях і зажадав виплати компенсації завданої йому шкоди.

Після декількох років розглядів Лагард в 2007 році передала питання в арбітраж, який у липні 2008 року вирішив, що Тапі належить відшкодування збитків у розмірі 240 мільйонів євро, а також близько 100 мільйонів у вигляді відсотків і 45 мільйонів за моральну шкоду.

Комісія за позовами Суду республіки, який розслідує злочини членів французького уряду, повинна була 8 липня винести рішення. Вона могла призначити проведення розслідування, запросити додаткову інформацію у справі або припинити переслідування Лагард.

Однак, як повідомив журналістам у п'ятницю голова комісії Жерар Паліс, один з її членів відмовився брати участь у винесенні рішення.

"Один з членів комісії нам повідомив із запізненням, що він змушений взяти самовідвід. Член комісії, який міг би його замінити, дав зрозуміти, що він не може прийняти рішення, попередньо не ознайомившись зі справою. Комісія вирішила перенести розгляд цієї справи на 4 серпня", - сказав Паліс.

При цьому він не повідомив, чому член комісії відмовився виносити рішення.

Сама Лагард, яка у вівторок вступила на посаду глави Міжнародного валютного фонду, заявила, що будь-яке рішення комісії з позовами не порушить її впевненості і спокою.

Читайте також:

Крістін Лагард заступила на посаду глави МВФ

Замішаний у секс-скандалі голова МВФ подав у відставку

Протеже президента Саркозі заарештований за подвійне зґвалтування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: