Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новоспечена очільниця ЦРУ могла бути причетна до тортур у таємних в'язницях - ЗМІ

Одна з правозахисних організацій навіть вимагала видати ордер на арешт Гаспель.

Президент США Дональд Трамп звільнив державного секретаря Рекса Тіллерсона, призначивши на посаду голову ЦРУ Майка Помпео. А замість Помпео службу розвідки тепер вперше очолюватиме жінка  - колишній заступник голови ЦРУ Джина Гаспель.

Жінка має блискучу кар'єру в управлінні розвідки, адже є ветераном цієї служби. Вона почала працювати у ЦРУ ще 1985 року. Минулого року, у лютому 2017, Дональд Трамп призначив її заступницею голови ЦРУ. Це викликало резонанс американських ЗМІ, почала з'являтися інформація про те, що 2002 року під керівництвом Гаспель співробітники служби застосовували тортури щодо в'язнів.

Так, за даними видання ProPublica та Politico, у серпні 2002 року у таємній в'язниці ЦРУ у Таїланді тримали 31-річного палестинця Абу Зубайда. Американська спецслужба вважала його одним із лідерів терористичного угруповання "Аль-Каїда". Варто зазначити, що після теракту у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року США почала активно протистояти ісламістам.

Згодом з'явилася інформація, що щодо Зубайда застосовувалися різноманітні методи тортур, зокрема тримання у воді, поки чоловік не починав задихатися, побиття, тримання у коробці, схожій на труну. Йому не давали можливості спати протягом довгого часу.

Незважаючи на те, що чоловік відхиляв усі підозри, благав припинити знущання, його слова називали брехнею, а симптоми травм називали симуляцією. Проте згодом виявилося, що Зубайда не має стосунку до терористів, а, отже, співробітники ЦРУ помилялися.

Базову роль у цій історії надавали саме Джині Гаспель. Після призначення її Трампом на посаду заступника голови ЦРУ минулого року, дехто з сенаторів розкритикували її діяльність і вимагали негайно скасувати указ президента.

Як повідомляв U.S. News, одна з правозахисних організацій навіть вимагала арешту Гаспель. Європейський центр конституційних прав та прав людини просив німецьких прокурорів видати ордер на арешт Джини Гаспель через використання несанкціонованих методів допиту. 

Нагадаємо, сьогодні, 13 березня, Джина Гаспель - заступниця директора ЦРУ - очолила американське розвідувальне управління і стала першою жінкою, яка керуватиме цією установою. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції