Пашинян уперше поговорив із Путіним після обрання

За його словами, партнерство з Росією не потребує обговорення

Новий прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який прийшов до влади після масових антиурядових протестів, провів першу міжнародну зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

«Дуже приємно, що буквально через кілька днів після обрання на пост прем'єр-міністра Вірменії у мене є можливість зустрітися з вами, тому що я думаю, що є що обговорити. Є ще й те, що не потребує обговорення, - це союзницькі стратегічні відносини між Вірменією та Росією. І в принципі можу запевнити, що з цього питання в Вірменії, можна сказати, є консенсус, і ніхто ніколи не ставив, і думаю, що не ставитиме під сумнів стратегічну важливість вірмено-російських відносин», - заявив Пашинян після зустрічі.

Він також подякував Росії за «збалансовану» позицію під час протестів у Вірменії, а також висловив сподівання, що країни продовжуватимуть нарощувати співпрацю у політичній, торгово-економічній, військовій та інших галузях.

Своєю чергою, президент РФ Володимир Путін наголосив на зростанні товарообігу між країнами – на 25%, а також підкреслив, що російські інвестиції становлять 35% всіх іноземних капіталовкладень у Вірменію. Наостанок, Путін висловив сподівання на активну співпрацю на міжнародній арені.

Нагадаємо, у Єревані від 13 квітня тривали акції протесту проти призначення Саргсяна на пост прем'єр-міністра Вірменії. Незважаючи на багатотисячні протести, парламент Вірменії таки призначив Сержа Саргсяна. На тлі масових заворушень опозиційний лідер Нікол Пашинян оголосив початок "оксамитової революції". Вже 23 квітня прем'єр-міністр Саргсян подав у відставку

1 травня у парламенті відбулися вибори за призначення Пашиняна головою уряду. Парламентарі за лідера опозиції не проголосували. Після протестувальники почали блокувати магістралі, залізницю, шляхи до аеропортів. 8 травня голосуванням парламенту Вірменії лідер опозиційних протестів Нікол Пашинян був обраний главою уряду країни.

Фотогалерея Масові протести у Вірменії: мітингувальники перекрили трасу до міжнародного аеропорту (28 фото)

ВідеоВірмени вийшли на акцію непокори у Єревані

Лідер опозиціонерів Нікол Пашинян закликав протестувальників із самого ранку блокувати дороги та виходити на площі Єревану. Допоки країна не отримає нового прем'єр-міністра. Напередодні обрати претендента на головну посаду в країні так і не змогли. 

Вірмени вийшли на акцію непокори у Єревані

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції