Нововведення Facebook стурбували Конгрес США

Конгрес США попросив у Facebook дати пояснення щодо нововведень, які дозволять стороннім додаткам отримувати доступ до особистої інформації користувачів.

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг отримав з Конгресу США відкритий лист з проханням дати пояснення з приводу нововведень, які дозволять стороннім додаткам для Facebook отримувати доступ до особистої інформації користувачів. Сканована копія листа опублікована на сайті одного з конгресменів, які працювали над документом, Едварда Марки.

У листі конгресмени просять адміністрацію Facebook докладно описати, які запобіжні заходи будуть прийняті для того, щоб захистити користувачів від можливих дій зловмисників.

Згідно блогу розробників Facebook, відкриття доступу до особистих даних, включаючи адресу і номер телефону, полегшить користувачам взаємодію, наприклад, з онлайн-магазинами. Розробники підкреслили, що кожен додаток буде робити спеціальний запит на доступ до таких даних - без дозволу користувача його дані в розпорядження третьої сторони потрапити не можуть. При цьому в блозі заявлялося, що нововведення поки не буде запущено на увазі наявних недоробок, але пообіцяли розібратися з ними якомога швидше.

Заява викликала велику кількість критичних зауважень - багато висловили сумніви у прозорості дій розробників додатків. Ряд техноблогів зазначав, що запити додатків не відрізняються різноманітністю і користувач може не звернути уваги, що дає дозвіл на відкриття доступу до своєї адреси та номеру телефону. А це в свою чергу може стати відмінною можливістю для кіберзлочинців, число яких останнім часом сильно зросло.

Лист, який Марки складав разом зі своїм колегою Джо Бартоном (Joe Barton), став вже другим подібним посланням. Восени 2010 року ці ж конгресмени написали Цукербергу відкритий лист за фактом витоку особистих даних користувачів Facebook через додатки. Тоді адміністрація соціальної мережі визнала свою помилку і розірвала відносини зі сторонніми розробниками, чиї програми порушували правила Facebook і право користувачів на таємницю приватного життя.

Читайте також:

Майже два мільйона користувачів Facebook "помруть" у 2011 році

Facebook став третім найбільшим сайтом у світі

Time обрав "Людиною року" засновника Facebook

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: