Новозеландські лікарі розповіли, як витягували живих людей з-під завалів по шматках

Важкі рішення доводиться приймати лікарям, які рятують постраждалих унаслідок землетрусу. Вони ампутують їм кінцівки просто неба.

За останніми даними, 113 людей загинули в результаті землетрусу в новозеландському місті Крайстчерч. Не знайдено ще близько 200 жителів, більшість з яких, ймовірно, також мертві.

Наразі завали розгрібають не тільки новозеландські рятувальники, а й бригади з США, Австралії, Японії, Тайваню, Сінгапуру і Китаю. У Нову Зеландію поспішають і британці, з їх прибуттям кількість рятувальників досягне 700 осіб.

Важкі рішення доводиться приймати лікарям, які рятують постраждалих. Так, жінка-медик, яка випадково опинилася в зоні лиха, змушена була відрізати потерпілому ноги прямо на місці події, інакше людина не вижила би.

Уролог Стюарт Філіп приїхав до Нової Зеландії з австралійського міста Брісбен, щоб прийняти участь у професійному конгресі. Коли підземна стихія завдала свого удару, він, підкоряючись лікарському обов’язку, кинувся розгрібати завали і надавати допомогу постраждалим. Разом з ним до Кафедральної площі кинулися жінка-уролог з Мельбурна, а також місцевий анестезіолог. Саме жінці довелося виконувати страшну операцію прямо на вулиці.

"Це важке рішення - відрізати людині ногу... але, враховуючи характер пошкоджень, ніг своїх вона би не зберегла в будь-якому випадку, а без ампутації не вижила б", - пояснив доктор Філіп. "Постраждалий знав, що у нього немає вибору, і що його треба витягти з-під завалу за будь-яку ціну", - додав лікар.

Лікарі-добровольці вже через півгодини після першого удару стихії працювали на розборі завалів повністю зруйнованої будівлі Pyne Gould Guinness. У задній частині будівлі вони знайшли людину, чиї ноги були придавлені масивною балкою. Підняти цю балку за допомогою силового обладнання було неможливо - з огляду на розташування людини, не можна було підігнати машину в безпечних умовах.

"Ми втрьох прийняли рішення ампутувати йому ноги. Анестезіолог дав йому морфіну і кетаміну - це не ті знеболюючі, що були потрібні в цьому випадку, але краще щось, ніж нічого. Потерпілий не мав повного уявлення про те, що з ним відбувалося. Але, очевидно, сказати, що він був занурений у глибокий сон, теж не можна", - розповідає австралійський лікар.

Землетрус у Новій Зеландії
AFP
113 людей загинули в результаті землетрусу
Виконувати ампутацію доручили жінці, яка поки що не в змозі давати інтерв'ю особисто. "Робити це довелося саме їй, тому що вона була найменшою серед нас за комплекцією, а постраждалий і особливо його ноги були в дуже скрутному просторі. Місця вистачало тільки на те, щоб розмістити анестезіолога біля голови потерпілого, і ще одного лікаря біля ніг. Вони заповзли під руїни, а я залишився зовні з санітарами чекати прибуття "швидкої допомоги", - говорить Філіп.

Операція зайняла 10-15 хвилин. Стегна потерпілого відразу перетягнули джгутами, щоб зупинити кровотечу. "Це була ампутація із застосуванням простого ножа, який нам дав хтось з роззяв, і ножівки, яку теж передав нам хтось з оточуючих", - розповів лікар.

Відразу після ампутації людини передали санітарам і помістили в машину. "Ми знали, що тепер його треба доставити в лікарню за лічені хвилини, інакше він не виживе. Перед самим прибуттям до лікарні у нього зупинилося серце, але ми повернули його до життя", - зазначив австралійський доброволець.

Інший австралійський лікар, який побував у Новій Зеландії, розповів, що в одній лише лікарні бачив близько 50 потерпілих, які нагадали йому про страшні автомобільних аваріях.

Бригада однієї з машин "швидкої допомоги" змушена була протягом чотирьох годин бачити "жахливі, неймовірні" сцени, залишаючись без засобів зв'язку і майже без припасів. "Один з нас дав постраждалому свій мобільний телефон, щоб той зателефонував своїй дружині. Він подзвонив, сказав їй, що любить її, і помер. Інший наш колега мав справу з людиною, міцно затиснутою уламками. Її ніяк не можна було врятувати, і вона в жахливих стражданнях померла", - розповіли медики.

Співробітники служби 111 (аналога американської 911), які приймали виклики для "Швидкої допомоги", бачили через вікно, як сусідня будівля обрушилася. Але вони продовжували приймати дзвінки до останнього і евакуювалися лише після того, як зв'язок обірвався.

Читайте також:

Рятувальники в Новій Зеландії втратили надію знайти під завалами живих людей

Наслідки землетрусу у Новій Зеландії: людям ампутують кінцівки, економіка розвалена

Нова Зеландія в руїнах, під завалами залишаються сотні людей

Відео113 людей загинули в результаті землетрусу в новозеландському місті Крайстчерч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: