Нову Конституцію Білорусі винесуть на обговорення: Лукашенко хоче систему, не зав'язану на Лукашенку
Стверджує, що повернення до Конституції 1994-го року не буде.

Олександр Лукашенко заявив, що хоче аби в оновленій Конституції Білорусі була відображена система судів, незалежна від президента країни і нього. Також він пообіцяв, що Конституцію винесуть на громадське обговорення.
Про це він заявив 31 серпня у розмові з головою Верховного суду країни, передає БелТА.
Лукашенко розповів, що зараз йде робота вже над третім варіантом Конституції. Він попросив голову Верховного суду підключитися до роботи.
"Я вважаю, що, незважаючи на те, що у нас дещо авторитарна система устрою суспільного життя, проте, президент оберігає і охороняє суди. Але це особистісний момент, а треба зробити так, щоб працювала система, яка не зав'язана на особистості, в тому числі Лукашенку", - сказав він. Водночас вважає, що суди в Білорусі - найнезалежніші в світі.
Також Лукашенко анонсував громадське обговорення змін до Конституції: "щоб покрутили, висловили свою думку, що їм подобається, не подобається, свої міркування". Також він звернувся до "особливо завзятих, які ґвалтом кричать за зміни": "вони повинні розуміти, що у кожної дорослої людини під час голосування за те чи те запитання на референдумі за Конституцією є один голос".
Також Лукашенко запевнив, що повернення до Конституції 1994-го року не буде.
Раніше він заявляв, що зміна влади в Білорусі може відбутись тільки після внесення змін до Конституції. "Ще раз повторю: якщо хтось думає і хоче змін, то вони повинні бути в рамках закону. Зміни всякі повинні бути прописані в Конституції. І ця робота триває. Вона буде активізована. І наскільки це можливо, і наскільки це буде підтримано населенням, від цього залежить швидкість прийняття Конституції. І за Конституцією ми вже можемо вести дискусії про переобрання органів влади", - заявив він.
Відео Гарбуз, гелікоптер і капці проти таргана - білоруси привітали Лукашенка з днем народження
Під палац Лукашенка прийшли десятки тисяч людей і вкотре вимагали відставки. Влада відповіла жорстко. За день до відділків потрапили півтори сотні людей. Мітингарі намагалися відбити своїх і влаштовували сутички з силовиками. А ті робили все, щоб залякати протестувальників. На вулиці Мінська вперше з початку протестів з'явилися бойові машини піхоти.
