Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нудно, дівчата": Путін прокоментував хімічні атаки в Сирії

Для президента РФ доказів застосування хімзброї владою недостатньо.

Президент Росії Володимир Путін пожартував у відповідь на запитання журналіста каналу NBC про застосування хімічної зброї урядом Сирії. Путін вважає звинувачення безпідставними.

"По-перше, уряд Сирії давно знищив хімічну зброю. По-друге, ми знаємо про плани бойовиків інсценувати застосування хімічної зброї з боку сирійської армії. А по-третє, це всі спроби, які неодноразово в недалекому минулому мали місце – ці звинувачення, використання цього як привід для консолідації зусиль у боротьбі з Асадом... Нам це все добре відомо, зрозуміло і навіть нецікаво. Так і хочеться сказати: нудно, дівчата", - сказав Путін.

На запитання журналіста, чи нудні Путіну загиблі від отруєння зарином діти, президент РФ заявив, що для нього недостатньо доказів – чи було застосовано хімічну зброю і чи була вона випущена з боку урядових військ, а загиблі "трапляються на війні". Розслідування ООН з розтином загиблих від газу, Путін вважає недостатнім.

"Для того щоб бути впевненим у цьому, потрібно провести ретельне розслідування з виїздом на місце, зі збиранням доказів. Нічого цього зроблено не було. Давайте зробимо", - сказав Путін.

Журналіст NBC зазначив, що саме Росія стала на шляху одного з етапів розслідування, не давши оглянути вертольоти, а також те, що Росія обіцяла запобігти хімічним нападам в Сирії.

"Я скажу, що ми не маємо до цього: а) ніякого стосунку; і ми вимагаємо повноцінного розслідування", - сказав російський президент.

13 січня 2018 року під час атаки сил Асада в сирійській провінції Східна Гута проти мирного населення застосували отруйний газ і повторили атаку 22 січня. Після цього держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Кремль разом з режимом Башара Асада несе відповідальність за загибель людей.

Нагадаємо, що 4 квітня 2017 року Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що жителі міста Хан-Шейхун на північно-заході провінції Ідліб зазнали хімічної атаки. В результаті загинули понад 70 осіб, у тому числі 27 дітей.

Сирійський уряд і Міністерство оборони РФ заявили про непричетність до використання боєприпасів з отруйними речовинами в місті Хан-Шейхун. ООН встановила причетність КНДР до хімзброї Асада.

У відповідь на хімічну атаку в ніч проти 7 квітня американські військові здійснили обстріл авіабази сирійських урядових військ у провінції Хомс за допомогою ракет Томагавк.

Використання хімічної зброї заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції