"Нуль проміле": у Білорусі медики підтримали арештованого колегу, який спростував заяви Лукашенка
Лікар заявив, що у крові убитого активіста Бондаренка не виявили алкоголю.

"Нуль проміле" — так назвали свою акцію протесту медики Мінської лікарні швидкої допомоги. Із відповідними табличками стали обличчями до стіни.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Зробили це на підтримку заарештованого колеги – реаніматолога Артема Сорокіна, який спростував заяви Олександра Лукашенка, що нібито загиблий білоруський активіст Роман Бондаренко був п’яний.
Бондаренко помер два тижні тому після конфлікту з невідомими через червоно-білі прапори. Влада одразу ж заявила: активіст був нетверезий. Однак у висновку про смерть реаніматолог написав, що алкоголю в крові не виявлено. Після цього лікаря затримали, а в його квартирі провели обшук.
Відправили до СІЗО й журналістку, яка оприлюднила довідку. Свою акцію протесту на підтримку затриманих провели й білоруські опозиційні ЗМІ. Так само, як і медики, вишикувалися вздовж стін із табличкою "нуль проміле".
Відео "Нуль промілле": як мінські медики підтримали арештованого колегу
"Нуль промілле" - так назвали свою акцію протесту медики мінської лікарні швидкої допомоги. З відповідними табличками стали обличчями до стіни. Зробили це на підтримку арештованого колеги – реаніматолога Артема Сорокіна, який спростував заяви Олександра Лукашенка, нібито загиблий білоруський активіст Роман Бондаренко був п’яним. Бондаренко помер два тижні тому після конфлікту з невідомими через червоно-білі стрічки. Влада одразу ж заявила: активіст був нетверезий. Однак у заключенні про смерть реаніматолог написав, що алкоголю в крові не виявлено. Після цього лікаря затримали, а в його квартирі провели обшук. Відправили до СІЗО й журналістку, яка оприлюднила довідку.

Нагадаємо, протести в Білорусі спалахнули з новою силою після того, як активіста Романа Бондаренка забили до смерті силовики 11 листопада. Чоловік хотів завадити невідомим у масках познімати біло-червоні прапори, розвішані під будинком. Протестувальники впевнені: Романа до смерті забили силовики у штатському – тоді як мінська міліція стверджувала: чоловік був п’яний і у дворі стався побутовий конфлікт.