Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нульова терпимість". Як США обурили світ політикою розділення сімей мігрантів

Близько 2300 дітей утримуються у спеціальних притулках по всій території США, поки їхніх батьків судять за нелегальний перетин кордону.

Цього року у Сполучених Штатах набуло чинності міграційне законодавство, яке передбачає жорстку політику протидії нелегальній міграції на кордоні країни. Адміністрація президента Дональда Трампа назвала акцію "політикою нульової терпимості", спрямованою на повний захист Штатів від напливу нелегальних мігрантів, зокрема з Мексики, Гондурасу, острівних країн поблизу Америки тощо. Зважаючи на те, що мігранти досить часто незаконно перетинають кордон зі своїми дітьми, нова міграційна політика передбачає тимчасове утримання дітей нелегалів у спеціальних таборах, а батьків тим часом судитимуть американські суди за порушення правил перетину кордону або іншого законодавства.

Подібна політика діє у Сполучених Штатах вже протягом декількох місяців. Її проголосив міністр юстиції США Джеф Сешнс. Він оперував начебто біблійними настановами, аби виправдати міграційне законодавство, наголошуючи, що "люди повинні дотримуватися законів уряду, адже Бог створив його для того, аби керувати". За це міністра накрили шквалом критики, зокрема з боку релігійних діячів.

Як діють міграційні правила

Скандал навколо "політики нульової терпимості" почав розгортатися у червні, коли у ЗМІ масово почали розповсюджувати інформацію про кількість розділених сімей, діти яких були поміщені у притулки, а батьки потрапили на лави підсудних. За останні тижні, як повідомляє NYT, близько 2300 дітей, яких забрали у батьків-порушників, помістили у табори утримання на території США.

Всього у США створено близько сотні притулків у 17 штатах. Вони розташовані переважно на кордоні з Мексикою у штатах Техас, Каліфорнія, трохи менше в Аризоні. Також подібні місця для утримання дітей розташовані у штатах Флорида, Орегон, Вашингтон, Нью-Йорк, Канзас, Іллінойс, Мічіган, Пенсильванія, Південна Кароліна, Вірджинія.

Табори дітей мігрантів у США
The New York Times
Табори дітей мігрантів у США

В уряді США запевняють, що умови утримання у спеціальних притулках чудові. Дітям надають освіту, їжу, медичну допомогу, там також є телевізори. Проте перед тим, як доправити дітей до притулків Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб, їх утримують у закладах Служби митного і прикордонного контролю. Там, за інформацією Human Rights Watch, умови набагато гірші. Ці притулки називають "морозильниками" через холод. Вони складаються із кліток, де діти не мають доступу до дозвілля: там немає місця для ігор, відсутні іграшки, зони для відпочинку. Проте в таких місцях дітей утримують не більше 72 годин, тобто трьох діб, але у правозахисній організації навіть такий термін називають довгим для маленьких дітей.

Притулки для дітей-мігрантів у США
Притулки для дітей-мігрантів у США

Притулки для дітей-мігрантів у США
Притулки для дітей-мігрантів у США

Міністерство оборони США також долучається до тимчасового утримання дітей нелегалів. Уряд звернувся до збройних сил із проханням створити 20 тисяч місць для дітей-мігрантів, передає Reuters.

Реакція у США та світі

Реакція на поширення інформації про наслідки міграційної політики у США у більшості своїй була однозначною. Правозахисні організації, відомі діячі культури, політики, звичайні громадяни Сполучених Штатів різко розкритикували "політику нульової терпимості", висловлюючи підтримку дітям та їхнім сім’ям і закликаючи припинити розділяти родини. Дружина Дональда Трампа Меланія відвідала у Техасі дітей, які стали жертвами міграційної кризи. Для поїздки вона одягнула куртку з написом на спині: "Мені байдуже, а вам?". Фраза викликала неоднозначну реакцію у суспільстві, адже хтось називає це підтримкою "нульової терпимості", в той час як Меланію називають лобісткою скасування жорсткої міграційної політики з розділення сімей. Як повідомляє CNN, дружина американського президента спонукала Трампа скасувати скандальні правила.

Журнал Time, своєю чергою, випустив номер з обкладинкою, на якій президент Трамп стоїть перед дівчинкою-мігранткою, матір якої затримали за незаконний перетин кордону і відвезли до Макалена, Техас. Дівчинка плаче, а Трамп безтурботно дивиться на неї і не пускає йти далі.

 

For the first 240 years of U.S. history, at least, our most revered chief executives reliably articulated a set of high-minded, humanist values that bound together a diverse nation by naming what we aspired to: democracy, humanity, equality. The Enlightenment ideals Thomas Jefferson etched onto the Declaration of Independence were given voice by Presidents from George Washington to @barackobama. @realdonaldtrump doesn’t talk like that. In the 18 months since his Inauguration, #Trump has mentioned “democracy” fewer than 100 times, “equality” only 12 times and “human rights” just 10 times. The tallies, drawn from a searchable online agglomeration of 5 million of Trump’s words, contrast with his predecessors’: at the same point in his first term, #RonaldReagan had mentioned equality three times as often in recorded remarks, which included 48 references to human rights, according to the American Presidency Project at the University of California, Santa Barbara. Trump embraces a different set of values. He speaks often of #patriotism, albeit in the narrow sense of military duty, or as the kind of loyalty test he’s made to #NFL players. He also esteems religious liberty and economic vitality. But America’s 45th President is “not doing what rhetoricians call that ‘transcendent move,'” says Mary E. Stuckey, a communications professor at Penn State University and author of Defining Americans: The Presidency and National Identity. Instead, with each passing month he is testing anew just how far from our founding humanism his “America first” policies can take us. And over the past two months on our southern border, we have seen the result. Read this week's full cover story on TIME.com. TIME Photo-Illustration. Girl: @jbmoorephoto—@gettyimages; Trump: Thierry Charlier—@afpphoto/@gettyimages, @olivierdouliery—Pool/@gettyimages; animation by @brobeldesign

Публикация от TIME (@time)

До акції на підтримку дітей долучилися і в Голлівуді. Подружжя Клуні, Джордж та його дружина Амаль, виділила 100 тисяч доларів для дітей-мігрантів, які змушені перебувати у притулках, поки правоохоронці займаються справами їхніх батьків.

Верховний комісар ООН з питань біженців Філіпо Гранді також заявив, що практика розділення сімей мігрантів у США є неприпустимою. За його словами, є безліч шляхів охорони власного кордону, проте США вдалися до непотрібних дій, які травмують дитячу психіку. Цікаво, що на період міграційного скандалу припав і ще один контраверсійний вчинок Штатів. Країна покинула Раду ООН щодо прав людини, назвавши її упередженою до Ізраїлю.

Скасування практики розділення родин

Під тиском громадськості або ж політиків чи дружини Трамп у середу, 20 червня, підписав указ, який забороняє розділяти дітей  та батьків. Відтепер їх мають тримати у притулку разом, а не окремо. За даними того ж Time, вже близько півтисячі дітей об'єднали з батьками. Президент США заявив, що йому не подобається споглядати, як родини розділяються, проте "нульова терпимість" до порушення правил перетину кордону лишається.

Проте навіть такий крок не задовольнив громадськість і ЗМІ. Скасування методу розділення родин на кордоні лишає багато запитань, зокрема про те, яким чином відбуватиметься процедура після нового указу. Але найбільше суспільство цікавить, яка доля чекає на вже розділені сім’ї, та чи скоро побачать своїх батьків понад дві тисячі дітей, яких вже розмістили у спеціальних притулках. 

ВідеоМіністра внутрішньої безпеки США освистали у мексиканському ресторані

Кірстен Нільсен активно підтримує нову міграційну політику - розділення дітей із батьками-нелегальними мігрантами. Понад дві тисячі триста неповнолітніх, зокрема, й мексиканців, розлучили з батьками і перевезли до спеціальних центрів. Обурені активісти не дали міністру насолодитися їжею у мексиканському закладі.

Міністра внутрішньої безпеки США освистали у мексиканському ресторані

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції