Нурсултан замість Астани. Парламент Казахстану підтримав перейменування столиці на честь Назарбаєва

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Остаточне рішення ухвалять на референдумі.

19 березня парламент Казахстану ухвалив поправки до Конституції, аби перейменувати столицю країни на Нурсултан – на честь президента Назарбаєва, який вчора заявив про свою відставку.

Про це повідомляє Интерфакс.

Як зазначається, остаточне рішення ухвалять на референдумі. Спікер нижньої палати парламенту Нурлан Нігматулін назвав це рішення "історичним", передають Риа Новости.

Раніше таку пропозицію вніс нинішній президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.  "Вважаю за необхідне увічнити ім'я нашого великого сучасника, першого президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва таким способом: наша столиця повинна носити ім'я нашого президента і називатися Нурсултан", - сказав Токаєв.

Окрім цього, президент виступив з ініціативою назвати центральні вулиці міст обласних центрів республіки ім'ям Назарбаєва.

Як повідомлялося, Нурсултан Назарбаєв незмінно очолював Казахстан від 1990 року. 19 березня він оголосив про свою відставку, після неї він збирається очолити Раду безпеки Казахстану, яку за рішення парламенту він може очолювати довічно. Тимчасово виконувати обов'язки президента країни буде спікер Сенату Касим-Жомарт Токаєв. ТСН.ua з'ясував, що відомо про тимчасового очільника країни.

20 березня Токаєв склав присягу президента Казахстану до обрання нового глави держави. Головною претенденткою на цей пост називають старшу дочку Назарбаєва, 55-річну Даригу. ТСН.ua зібрав основні факти про можливу майбутню президентку країни.

ВідеоЩо означатиме відставка Нурсултана Назарбаєва для казахів

Лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив, що подає у відставку. Незмінний лідер керував Казахстаном рекордні для пострадянських республік майже 30 років. Що означатиме його відставка для казахів, для України і для українців, які живуть у Казахстані - у сюжеті ТСН.  

Що означатиме відставка Нурсултана Назарбаєва для казахів

Залиште свій коментар

Вибір редакції