Нємцов розповів про арешт: 40 годин у кам'яному мішку і тортури в суді

Російський опозиціонер Борис Нємцов, який відсидів 15 діб адмінарешту, вважає умови утримання у московських ізоляторах нелюдськими. Навіть вода - тільки через родичів.

Російський опозиційний політик Борис Нємцов, звільнений у суботу після відбуття 15 діб адміністративного арешту, розповів журналістам про умови утримання у відділку та спецприймальнику на Сімферопольському бульварі в Москві.

На думку Нємцова камера у відділку внутрішніх справ "Тверський", де політик зустрів Новий рік, не відповідає міжнародним стандартам і може бути сприйнята Європейським судом з прав людини як катування.

"40 годин у кам'яному мішку або в бетонній клітці півтора на три метри. З вікна світла практично немає. Читати неможливо, ліжка немає. Є просто гола підлога, на якій немає навіть матраца. Їжі жодної, вода тільки через родичів", - розповів Нємцов.

"Але головне навіть не в цьому – врешті-решт, мені, звичайно, принесли передачку - а головне, що ця камера за всіма стандартами - і російськими, і міжнародними - заборонена. Вона зроблена з бетону, там так звана бетонна шуба - таке рельєфне бетонне покриття, в якому нагромаджуються різні бактерії і палички туберкульозні", - пояснив Нємцов.

Умови у суді, де Нємцова засудили до 15 діб арешту, політик також вважає нелюдськими.

"Тортури №2 - так званий мировий суд під головуванням судді Боровкова, коли вона мені сидіти не дозволяла. Дві доби - з 31 грудня на 1 січня і з 1-го на 2 січня я не спав, а коли прийшов до суду (я не знав, що він буде довго) я сподівався, що я хоч би там посиджу в нормальній обстановці. Але я помилився: стільця не виявилося, а коли мій адвокат його попросив, суддя сказала, що стільця немає, тому що всі стільці зайняті. Тому довелося стояти. Протягом процесу, який тривав близько п'яти годин, мій адвокат вимагав стілець, але Боровкова забороняла стільці вносити", - пригадав опозиціонер.

Умови утримання в спецприймальнику на Сімферопольському бульварі він вважає важкими, але стерпними.

"Порівняно з тим, що зі мною сталося в перші дві доби, на Новий рік, це, звичайно, інше місце. Там принаймні можна жити. Погано, але можна", - сказав Нємцов.

Він також звернув увагу на швидку реакцію з боку світової громадськості на затримання лідерів опозиції.

"Важливо, що ЄСПЛ вперше в історії Росії протягом доби ухвалив рішення розглянути мою справу в першочерговому порядку, тому що путінське беззаконня, яке щодо нас творилося, викликало шок навіть у незворушних європейців. По-перше, катування на Новий рік, по-друге, тортури під час суду, і по-третє, неможливість оскарження неправосудного підлого рішення, яке прийняла Боровкова".

Нагадаємо, Нємцов був затриманий 31 грудня 2010 року після санкціонованого мітингу опозиції на Тріумфальній площі. 2 січня Тверський суд засудив його до 15 діб арешту за опір міліції.

Читайте також:

Микиті Міхалкову дозволили їздити з мигалками "поперек дороги"

Російського опозиціонера Нємцова заарештували на 15 діб

Російська опозиція подала до суду на Путіна

Березовський нагадав Путіну, що той за його гроші став колись президентом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: