Нємцов: Росія не зможе провести Олімпіаду в Сочі

Борис Нємцов у відкритому листі до президента РФ Мєдвєдєва закликає рознести проведення змагань у різні регіони країни: від Петербурга до Новосибірська.

Претендент на пост мера Сочі заявив, що затрати, розраховані на підготовку міста до зимової Олімпіади 2014 року перевищують показники витрат на підготовку Ігор у Ванкувері, Турині, Солт-Лейк-Сіті чи Нагано у 5-6 разів.

Борис Нємцов назвав витрати, заплановані на підготовку до Олімпіади, "захмарними": саме лише будівництво суміщеного автомобільного та залізничного шляху за маршрутом Адлер – Червона Поляна складає 242 млрд. рублів, що у 25 разів більше річного бюджету Сочі.

Мова ведеться про лише 50-кілометрову дорогу, будівництво котрої буде коштувати, за підрахунками Мінтрансу Росії, 140 мільйонів доларів за 1 кілометр.

Такі астрономічні суми, за словами Нємцова, пов’язані не лише зі складним гірським рельєфом місцевості, але й "банальною корупцією".

Крім того, кандидат у мери заявив, що у Росії надалі не будуть використовуватися об’єкти, призначені для масових стартів зимових видів спорту – адже південне російське місто розташоване у субтропіках, і вся Олімпіада проходитиме на штучному льоду та снігу.

Після проведення Ігор утримання 200 тисяч місць на стадіонах обходитиметься у десятки мільйонів доларів щорічно, і поволі "льодові палаци, конькобіжні траси та хокейні стадіони перетвориться на ганебні продовольчі та речові ринки".

Найкращі пляжі Сочі, котре є основним місцем літнього відпочинку росіян, віддані під будівництво двох вантажних портів.

Захисники ідеї будівництва таких портів погоджуються, що після 2014 року такі великі об’єкти будуть не будуть використовуватися за прямим призначенням, тому пропонують перебудувати ці порти на яхт-клуби.

"Де знайти стільки олігархів, котрі захочуть поставити там свої яхти", - зазначає Нємцов, додаючи, що це – приклад злочинної безгосподарності та безвідповідальності.

Резюмуючи свої висновки, можливий глава Сочі зазначає, що проведення зимових Олімпійських ігор 2014 року може бути зірване, адже спорудження спортивних арен катастрофічно запізнюється, "і це визнають вже найвищі офіційні особи".

Виходом, на думку Нємцова, може бути звернення до Олімпійського комітету з проханням рознести різні види спорту у різних містах Росії – від Москви та Санкт-Петербурга до Новосибірська та Челябінська.

Читайте також:

Олімпіада в Сочі під загрозою зриву

Грузинські спортсмени бояться їхати до Сочі

У Росії хочуть забрати Олімпіаду

Анастасії Волочковій пропонують стати мером Сочі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: