Нємцов у суді оскаржив результати виборів мера Сочі

Політики, які програли сочінські вибори, побоюються, що без демократії Росія перетвориться на Зімбабве.

Колишній лідер Союзу правих сил Борис Нємцов подав до Центрального суду Сочі позов із вимогою скасувати вибори мера цього міста, що відбулися 26 квітня.

На переконання Нємцова, "те, що пройшло 26 квітня, виборами назвати не можна".

"Був зневажений і порушений Основний закон нашої країни, зокрема, стаття 29 Конституцій Росії на право отримання інформації", - впевнений Нємцов. Нагадаємо, вибори сочінського мера він програв, а місто очолив представник "Єдиної Росії" Анатолій Пахомов.

Адвокат Нємцова Вадим Прохоров, у свою чергу, відзначив, що позивач вказав на "численні факти порушень виборчого законодавства, зафіксовані як в ході виборчої кампанії, так і в день голосування". За словами юриста, це, перш за все, стосується "тотального використання адміністративного ресурсу при проведенні дострокового голосування і використанні переносних урн для голосування, а також неможливості інших кандидатів, окрім кандидата від партії влади, отримати доступ до ЗМІ для ведення агітації в період передвиборчої кампанії".

Також Нємцов звернув увагу на те, що, за даними його штабу, він набрав на виборах не 13%, оголошених офіційно, а 22%. В той же час, у сочінському виборчкомі відзначили порушення тільки в опозиціонерів.

"Не дивлячись на важкі умови і тиск, 22% - це добрий результат", - вважає Нємцов. Він зазначив, що суд прийняв його позов. "Ми налаштувалися на довгу боротьбу", - заявив політик і пояснив, що його штаб не виключає подання низки касаційних скарг за результатами виборів мера Сочі, аж до скарг до Європейського суду.

Співголова партії "Правое дело" Леонід Гозман, який на виборах підтримував Нємцова, заявив, що має багато питань до підсумкових результатів голосування. "Звичайно, як у будь-якої нормальної людини, в мене викликає підозру дострокове масове голосування. І, на мій погляд, ЦВК та інші органи просто зобов'язані перевірити, як розподілилися голоси в результаті дострокового голосування. Якщо виявиться, що там Анатолій Пахомов отримав 99%, тобто якщо буде серйозна різниця з основним голосуванням, - це стане достатнім приводом, аби визнати все голосування недійсним і провести серйозне розслідування", - наголосив Гозман.

А от підприємець Олександр Лєбєдєв, який також був кандидатом на посаду мера Сочі, але був знятий з виборів рішенням суду, впевнений, що в Нємцова мало шансів добитися перегляду результатів виборів. Втім, судитися все одно треба.

"Судові розгляди великого сенсу не мають, але продовжувати їх треба", - вважає Лєбєдєв. Зокрема, судові позови, на його думку, можуть дати хоча б невеликий шанс добитися правди.

Лєбєдєв також негативно оцінив вибори в Сочі. "Ми поки що не республіка Зімбабве, але в нас є всі перспективи стати нею", - зробив висновок бізнесмен.

Нагадаємо, кандидат від провладної "Єдиної Росії" Анатолій Пахомов набрав на виборах мера Сочі 76,86% голосів виборців, а його найближчий переслідувач Борис Нємцов - 13,6%. Опозиція майже відразу заявила, що результати виборів сфальсифіковані.

Раніше Борис Нємцов засуджував низку дій російської влади, що стосуються Сочі. Зокрема, опозиціонер заявляв, що у Сочі не вдасться провести зимові Олімпійські ігри 2014 року.

На думку Нємцова, проведення Олімпіади в південному курортному місті вимагає величезних витрат і призведе до серйозного зростання рівня корупції в Росії.

Читайте також:

Нємцов: Росія не зможе провести Олімпіаду в Сочі

Мером Сочі став "єдинорос" Пахомов

Волочкову не беруть у мери Сочі, бо вона приховує свій вік

Олімпіада в Сочі під загрозою зриву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: