Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нинішня криза з повітрям – найгірша за останні три роки в країни. Політики звинувачують один одного, люди тим часом протестують.

Вже майже тиждень задихаються від смогу мешканці столиці Індії Нью-Делі, де забруднення повітря сягнуло найгірших показників за роки.

Про це повідомляє Aljazeera.

Експерти кажуть, що дихати повітрям в Нью-Делі все одно що викурити 50 сигарет за день.

Отруйний серпанок з’являється у місті кожного року із наближенням зими через вихлопні гази транспортну, промислові викиди і диму від спалення стерні у сусідніх штатах Пенджаб і Хар'яна.

Нинішня криза – найгірша за останні три роки. Наразі у місті голосили надзвичайну ситуацію у галузі охорони здоров'я – чиновники призупинили роботу будівельних майданчиків, а від сьогодні, 4 листопада, діє обмеження щодо руху автомобільного транспорту за принципом парних та непарних номерів машин.

Вже понад 30 рейсів скасовані, і ще десятки відкладені через погану видимість у Нью-Делі.

Міністр Арвінд Кейривал ввів низку цих обмежень, і порівняв повітря в місті з "газовою камерою". Він стверджує, що головна причина смогу – спалювання фермерами трави, і закликав владу сусідніх штатів розібратися з цим.

Своєю чергою міністр з довкілля Пракаш Джавадекар звинуватив його у політизації проблеми.

Експерти попереджають, що влада штатів та країни має виходити за рамки короткострокових заходів і боротися з основними причинами забруднення.

На тлі бездіяльності з боку урядовців розгнівані мешканці Нью-Делі протестували в суботу біля резиденції прем'єр-міністра Нарендри Моді.

Як сказав AFP Деніел Касс, старший віцепрезидент з гігієни довкілля в глобальній некомерційній Vital Strategies, мають бути введені обмеження на викиди мотоциклів та скутерів, які інтенсивно використовуються в місті, а от нинішнє обмеження трафіку має бути скасовано. Водночас необхідно розвивати громадський транспорт.

Касс сказав, що зміна методів ведення сільського господарства, джерел виробництва електроенергії і прискорення зміни опалення будинків з деревного вугілля на природний газ також є ключовими заходами в боротьбі із забрудненням.

За інформацією посольства США в Делі, у понеділок, рівень твердих частинок розміром менше 2,5 мікрона - настільки малих, що вони проникають глибоко в дихальні шляхи - становив 613 мікрограмів на кубічний метр повітря. Рекомендований безпечний денний максимум ВООЗ - 25.

Відео Штучне дихання: найдієвіші способи зменшити вплив отруйного повітря

Від забруднення атмосферного повітря, за даними ВООЗ, щороку помирає 4 мільйони людей. 90% усіх дітей світу дихають токсинами, зокрема, і в Україні. Команда ТСН зібрала лайфхаки, як допомогти собі зробити свіжий вдих.  

Штучне дихання: найдієвіші способи зменшити вплив отруйного повітря

Нагадаємо, у соціальних мережах в Україні користувачі активно скаржаться на якість повітря у Києві. Згідно з додатком SaveEcoBot, індекс якості повітря в Києві наближався до негативних позначок. Інший ресурс AirVisual показав загальний індекс забруднення в столиці понад 160 одиниць за норми від 0 до 50.

Також екоактивісти забили на сполох і через рівень чадного газу над територією України, який був вищий, ніж над найбільшими промисловими зонами в усьому світі.

Водночас, офіційні органи влади запевняють, що рівень шкідливих речовин у столиці не перевищує норми. Те саме повідомили і метеорологи. За їхніми словами, проблеми із якістю повітря є, але не в столиці.

ТСН.ua розповідає про те, що відбувається, як реагують екологи та влада, і що варто зробити, аби уберегтися від впливу шкідливих речовин у повітрі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції