Об’єднання КНДР з Південною Кореєю обійдеться в трильйони

20 провідних південнокорейських експертів прийшли до висновку, що для об'єднання КНДР з Південною Кореєю необхідно 3 трлн доларів.

Об'єднання двох Корей буде "коштувати" не менше 3500 трлн вон (3 трлн доларів), у зв'язку з чим Південній Кореї вже зараз необхідно терміново накопичувати кошти для цього процесу. До такої думки прийшли більшість з 20 провідних південнокорейських експертів, опитаних впливовою Федерацією корейських промисловців (FKI). Всі 20 експертів упевнені, що возз'єднання неможливо в найближчі п'ять років, але половина з економістів сходяться на думці, що воно цілком очікувано в наступні 10-20 років.

15 серпня південнокорейський президент запропонував план об'єднання з КНДР у три етапи. Перший пункт плану - встановлення миру та забезпечення безпеки на Корейському півострові, перш за все, ядерне роззброєння КНДР. Другий етап - економічна інтеграція та розвиток співпраці, спрямовані на підйом північнокорейської економіки. Після цього, за словами Лі Мен Бака, корейці зможуть подолати розбіжності між двома системами і створити єдину державу, в якій захищені права всіх громадян.

При цьому Лі Мен Бак запропонував ввести особливий "податок на возз'єднання", щоб зібрати кошти, необхідні для забезпечення процесу об'єднання. За підрахунками аналітиків, громадянам Південної Кореї доведеться протягом 60 років платити податки на 2 відсотки більше, ніж сьогодні.

Як вважає більшість південнокорейських експертів, возз'єднання двох Корей обійдеться дорожче, ніж об'єднання Німеччини, і згадані 3 трлн доларів будуть потрібні на стабілізацію ситуації в новій єдиній Кореї. При цьому найдорожче обійдуться зусилля скоротити проміжок між багатим Півднем і збіднілою Північчю, вважають експерти.

Якщо на першому етапі возз'єднання двох частин країни ляже величезне навантаження на південнокорейську економіку, то згодом це забезпечить країні величезні можливості, впевнені фахівці.

Опитування показують, що більше 60 відсотків жителів Південної Кореї виступають за створення єдиної держави, але у віддаленій перспективі, з огляду на високі витрати на об'єднання.

Лі Мен Бак висловив упевненість, що дві Кореї в кінцевому рахунку об'єднаються, але не став прогнозувати, коли це може статися.

Читайте також:

КНДР вимагає від США припинити окупацію Південної Кореї

Південна Корея може надати КНДР допомогу через міжнародні організації

Південна Корея запропонувала Північній об'єднатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: