Об'єднання Корей обійдеться дорого

Возз`єднання Південної Кореї та КНДР може коштувати Сеулу мінімум 1 трильйон доларів.

Возз`єднання Південної Кореї та КНДР може коштувати Сеулу мінімум 1 трлн. доларів, які будуть потрібні для модернізації застарілої інфраструктури КНДР. 

Такого висновку дійшли експерти Спеціального комітету з бюджету і фінансів Національної Асамблеї Південної Кореї в своїй доповіді, присвяченій проблемі об`єднання двох країн, передає Reuters. 

Південнокорейським експертам вдалося підрахувати, що в разі возз`єднання Корейського півострова в 2015 році, Сеул муситиме інвестувати 858 млрд. дол. протягом 10 років у підвищення північнокорейської економіки до необхідного рівня. А якщо об`єднання відбудеться в 2030 році, потенційні витрати Сеула збільшаться до 1 трлн. 320 млрд дол., оскільки між двома економіками стрімко зростає різниця. 

Водночас автори дослідження відзначають і низку позитивних сторін возз`єднання. Для Сеула такими можуть стати вивільнення додаткових коштів від демілітаризації Північної Кореї, відкриття нових ринків, а також доступ до недорогої землі і дешевих трудових ресурсів КНДР. 

Можливість возз`єднання Корейського півострова почала обговорюватися після того, як вперше в історії двох держав керівник Південної Кореї Кім Де Джун відвідав з візитом КНДР в 2000 році. Цей візит дав імпульс до потепління відносин між країнами, які досі перебувають у стані формального перемир`я, яким 54 роки назад було зупинено Корейську війну. 

Проте, в самій Південнішій Кореї багато хто оцінює возз`єднання двох країн скептично, побоюючись, що це може похитнути позиції південнокорейської економіки (на сьогодні 13-ї в світі), а також призвести до масового напливу мігрантів з Північної Кореї.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: