Обама без попередження прилетів до Іраку

Президент США має намір провести зустрічі з американським військовим командуванням у країні.

Президент США Барак Обама прибув з неоголошеним раніше візитом до Іраку. Поїздка Обами до Іраку не була анонсована з міркувань безпеки.

В ході короткострокового візиту американський лідер має намір провести зустрічі з американським військовим командуванням у країні і військовослужбовцями.

Крім того, Обама повідомив іракським лідерам про те, що погодні умови не дозволяють йому прилетіти і провести з ними особисті переговори, які будуть замінені телефонними.

Цей візит президента США є завершенням турне, яке включало участь в економічному саміті G20 і ювілейному саміті НАТО, а також дводенного візиту до Туреччини.

Відлітаючи з Туреччини у вівторок, Обама заявив, що виведення американських військовослужбовців з Іраку повинне бути здійснене "обережно, щоб не привести
до спалаху насильства".

Обама на початку лютого заявив, що більшість зі 140 тисяч військовослужбовців, розквартированих на території Іраку, повернуться додому вже протягом року. При цьому він повідомив, що керівництво США планує подвоїти кількість дислокованих в Афганістані американських військовослужбовців з 36 до 60 тисяч протягом 18 місяців.

Згідно зі схваленою у грудні минулого року новою угодою за поданням мандату на перебування іноземних військ на території Іраку, американська армія отримала право знаходитися на іракській території на законній підставі до 2011 року. Проте, за словами глави Пентагону Роберта Гейтса, військова місія США в Іраку закінчується, і основні угрупування залишать країну. Очікується, що американські війська, що звільнилися, будуть направлені на південь і східні райони Афганістану.

Читайте також:

 У Стамбулі готували вбивство Обами

Обама просить прийняти Туреччину в ЄС

Звільнений програміст влаштувався працювати двійником Обами

Фідель Кастро написав "Пісню Обами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: