Обама: час світового лідерства США та Великобританії ще не минув

Американський президент відкинув припущення про те, що активний розвиток Китаю або Індії може зменшити вплив США чи Західної Європи у світі.

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама 25 травня виступив з промовою перед членами обох палат британського парламенту, в якій заявив, що час світового лідерства США і Великобританії не пройшло.

Обама відзначив, що США, Великобританія і їхні західні союзники продовжують залишатися ключовими державами, які визначають устрій сучасного світу попри появу нових супердержав. Він також відкинув припущення про те, що активний розвиток Китаю або Індії може зменшити вплив США чи Західної Європи.

"Можливо, хтось скаже, що за цими націями майбутнє і наш час минув. Але це не так. Наш час саме зараз", - сказав Обама.

Американський президент, що знаходиться у Великобританії з державним візитом, особливо підкреслив роль своєї країни і Великобританії на світовій арені як головних союзників і історично найважливіших партнерів у досягненні "гармонійного світоустрою".

"Мало країн, які б виступали твердіше, висловлювалися голосніше і боролися б наполегливіше за демократичні цінності в усьому світі, ніж Сполучені Штати та Сполучене Королівство", - наголосив Обама.

Він зауважив, що обидві держави вийшли зі світової кризи, досягли певних цілей у боротьбі з тероризмом, а тому входять "у новий період спільної історії".

"Саме США і Британія, а також наші партнери створили той світ, в якому у нових держав з'явилася можливість піднятися ... І хоча все більше країн беруть на себе зобов'язання з визначення світового порядку, саме наш союз у новому столітті буде непохитний перед нашими загальними цілями досягнення миру, процвітання і справедливості ", - сказав Обама.

Читайте також:

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Обама гарантував Ізраїлю "якісну військову перевагу"

Обама назвав умови незалежності Палестини

Обама допоможе арабським демократіям матеріально

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: