Обама діє в Афганістані за планом Буша

Колишній віце-президент США заявив, що афганська стратегія Барака Обами розроблена адміністрацією Джорджа Буша.

Нинішня стратегія США в Афганістані, про початок реалізації якої оголосив навесні Барак Обама, була розроблена адміністрацією Джорджа Буша-молодшого.

Про це заявив колишній віце-президент США Річард Чейні.

Висловлювання екс-віце-президента суперечать словам глави апарату Білого дому Рама Еммануель, який раніше заявляв, що адміністрація Обами змушена була формувати нову афганську стратегію "з чистого листа", тому що адміністрація Буша пустила війну в Афганістані "на самоплив".

"Вони (адміністрація Обами) просили нас не оголошувати про нову стратегію публічно, і ми погодилися надати їм перевагу прийняття рішення, а також результати нашої роботи", - сказав Чейні, виступаючи в середу в некомерційній організації Center for Security Policy у Вашингтоні.

За словами екс-віце-президента, нова стратегія була розроблена експертами в адміністрації Буша незадовго до того, як 43-й президент залишив офіс. Стратегія, передана адміністрації Обами, містить аналіз змін ситуації в Афганістані і якийсь набір заходів, необхідних, щоб впоратися з новими проблемами в умовах зростаючого впливу руху "Талібан".

Говорячи про необхідність збільшити контингент США в Афганістані, Чейні відзначив, що "Обамі слід було б прислухатися до військового командування".

Президент США досі не дав відповіді на прохання командувача силами НАТО в Афганістані генерала Стенлі Маккрістала збільшити контингент. За даними ЗМІ, Маккрістал, посилаючись на посилення "Аль-Каїди" і "Талібану", просить Вашингтон надіслати в Афганістан додатково від 20 до 50 тисяч військовослужбовців, в іншому випадку США можуть зіткнутися з нездоланними труднощами на цій війні, що триває вже вісім років.

Чейні також похвалив рішення адміністрації призначити командувачем Маккрістала.

"Вони (адміністрація) прийняли рішення, - я думаю, гарне рішення, - відправити цього командира втілювати в життя стратегію", - сказав Чейні.

"Але тепер, здається, вони відступають, і починають когось звинувачувати в тому, що не почали реалізовувати нову стратегію, яку вони отримали. Зараз - саме час для президента Обами зробити все, щоб виграти війну, яку він часто справедливо називав вимушеною" , - відзначив Чейні.

Навесні 2009 року Обама направив до Афганістану 21 тисячу військовослужбовців додатково до вже розгорнутомго контингента в 68 тисяч людей. В даний час президентська адміністрація завершує перегляд військової стратегії в Афганістані.

Командувач силами ISAF генерал Стенлі Маккрістал недавно направив Обамі доповідь, в якій констатується погіршення ситуації в Афганістані та необхідність суттєвого збільшення військового контингенту. Інформація про те, скільки саме військовослужбовців, на думку Маккрістала, повинні бути додатково відправлені в Афганістан, не розголошується.

Рішення про дії у відношенні Афганістану дається Обамі, який усвідомлює непопулярність війни в США, вкрай важко. Президент ледь не щодня збирає в Білому домі радників з військових питань, але остаточне рішення поки відкладається. 21 жовтня Білий дім заявив, що рішення на прохання Маккрістала може бути прийнято до 7 листопада.

Читайте також:

Нобелівський лауреат премії миру Обама направить в Афганістан ще 13 тис. солдат

Обама дозволить військовим зізнаватися в гомосексуалізмі

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Пентагон просить підкріплення для Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: