Обама форматує американську розвідку

Барак Обама, як очікується, звільнить два головні керівники американської розвідки незабаром після свого вступу на пост президента в січні.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела в розвідувальному співтоваристві США. Звільнення загрожують директору національної розвідки Майку Макконеллу (Mike McConnell) і директору ЦРУ Майклу Хейдену.

Багато демократичних законодавців виступають за відставку Макконелла і Хейдена, оскільки ті публічно підтримували спірну політику адміністрації Джорджа Буша щодо жорстких методів допиту підозрюваних в тероризмі і прослуховування телефонних переговорів. Як розповів The Washington Post один з членів сенатського комітету у справах розвідки, в питанні відставки головних розвідників країни вже існує якийсь "консенсус".

Самі Макконнелл і Хейден, як говорять їх колеги, чекають відставки, оскільки перехідна команда Обами не вступала з ними в контакт і не обговорювала продовження роботи. При цьому обидва керівники хотіли б залишитися на своїх посадах, хоча публічно про це не говорили, і вважають, що рішення про їх звільнення може бути розцінене як політичне. Річ у тому, що робота Макконелла і Хейдена високо оцінюється фахівцями, у тому числі і деякими представниками демократів.

Так чи інакше, офіційних підтверджень майбутньої відставки керівництва розвідки поки не було. Представники перехідної команди Обами у вівторок заявили, що рішення з цього приводу ще не ухвалені. Макконелл займає свій пост з 2007 року, а Хейден - з 2006.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: