Обама гарантував Ізраїлю "якісну військову перевагу"

Американський президент підтвердив непорушність відносин між Ізраїлем та США, а також повторив пропозицію щодо відновлення кордонів Ізраїлю станом на 1967 рік.

Барак Обама
AFP
Барак Обама
Президент США Барак Обама заявив, що американська адміністрація вийде за рамки стандартної співпраці з Ізраїлем у галузі оборони, щоб "підтримати якісну військову перевагу"єврейської держави.

На зустрічі з американсько-ізраїльським комітетом з громадських зв'язків - організацією, яка лобіює інтереси Ізраїлю, американський президент підкреслив, що відносини США з Ізраїлем залишаються непорушними, незважаючи на окремі розбіжності.

Виступаючи перед лобістами, Обама повторив заклик до утворення незалежної Палестинської держави в межах 1967 року. 19 травня він висунув таку пропозицію в своїй програмній промові про ситуацію на Близькому Сході.

Заява Обами викликала різку критику з боку Ізраїлю. Ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньяху заявив, що був готовий піти на компроміс у врегулюванні конфлікту до оголошення Обамою нових принципів, однак зараз Ізраїль не приймає пропозицію американської адміністрації, так як повернення до колишніх кордонів зробить державу беззахисною.

Крім того, таке рішення, за словами Нетаньяху, означає ізоляцію єврейських поселень на Західному березі.

У свою чергу, палестинський рух ХАМАС засудив в п'ятницю заяву президента США Барака Обами по Близькому Сходу, назвавши її " відверто проізраїльською".

На зустрічі з лобістами Обама зазначив, що його позиція спочатку була невірно витлумачена. За словами президента США, він також пропонує Ізраїлю і палестинцям зробити обмін територіями за взаємною домовленістю.

Обама підкреслив, що будь-яке відстрочення у врегулюванні конфлікту з палестинцями підриває безпеку Ізраїлю. "Ми не можемо собі дозволити чекати ще 10 років, або 20, або 30, щоб досягти миру", - заявив американський президент.

Читайте також:

Обама назвав умови незалежності Палестини

Ізраїльське МЗС підтримало зближення ХАМАСу і ФАТХу

Палестинці обстріляли ізраїльських прочан біля гробниці Йосипа, є жертви

Близькосхідний "квартет" підтримав пропозицію Обами по Палестині

Обама допоможе арабським демократіям матеріально

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: